Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Statiegeld: niet afschaffen, maar uitbreiden!

20 maart 2012    Zuidhorn-nieuws
Het statiegeldsysteem in Nederland staat onder druk.
Actie statiegeld

Het statiegeldsysteem in Nederland staat onder druk. Er wordt al 15 jaar gepraat over statiegeld op kleine plastic flesjes, maar het komt er niet van. Nu dreigt het statiegeld op grote flessen zelfs te worden afgeschaft.

Minko Jansma ( PvdA ) mailt; "Dat mag natuurlijk niet gebeuren. Teken daarom, net als ik de petitie 'Een echte held kiest statiegeld', en breng ons dichter bij de 50.000 ondertekeningen!

» Teken de petitie


De meeste Nederlanders willen niet alleen statiegeld op grote plastic flessen, maar ook op kleine flesjes. Dan vinden we die plastic flesjes niet meer op straat en in de natuur. Een goedkope oplossing die goed is voor het milieu en een hoop ergernis voorkomt.
Het overheidsbesluit waarmee dat wordt geregeld ligt al jaren te wachten op een handtekening. Maar door een sterke lobby van een aantal invloedrijke bedrijven wordt het telkens weer uitgesteld. En er dreigt nu zelfs afschaffing van statiegeld op grote flessen.
De argumenten vóór statiegeld zijn sterk genoeg.

een hele belangrijke en even tot de essentie teruggebracht;

Kosten en baten van het huidige statiegeldsysteem

Al met al kost het huidige statiegeldsysteem de betrokken (recycling) bedrijven rond de zestien miljoen euro per jaar.

Gemeentes besparen geld doordat statiegeldflessen niet met het huishoudelijk restafval behoeven te worden ingezameld en verbrand. In totaal gaat het hierbij om een bedrag van 14 miljoen euro per jaar.

Afschaffen van het huidige statiegeldsysteem zou in feite dus leiden tot het verplaatsen van een jaarlijkse kostenpost van rond de 15 miljoen euro van de betrokken bedrijven naar de gemeentes. En daar zijn we weer; dat zijn wij zelf!

» lees alles op http://www.echteheld.nl
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →