Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Start werkzaamheden uitbreiding parkeerterrein Jumbo Grijpskerk

9 oktober 2018    Zuidhorn-nieuws
Jumbo grijpskerk

Woensdagmorgen 10 oktober starten de voorbereidende werkzaamheden voor de uitbreiding van het parkeerterrein bij de supermarkt Jumbo in Grijpskerk. Het parkeerterrein komt op de plek waar nu nog een woning staat, Schoutstraat 1. Bedrijf Jansma en van Dijk bv start woensdag met de sloop van de woning en sanering van het terrein. Deze werkzaamheden duren ongeveer anderhalve week. Daarna legt bedrijf Koninklijke Oosterhof Holman 31 nieuwe parkeerplaatsen aan. Naar verwachting is het parkeerterrein medio december klaar voor gebruik.

Uitbreiding
De afgelopen jaren is het parkeren in en rond het centrum van Grijpskerk een terugkerend item geweest in het overleg met Dorpsbelangen Grijpskerk en Ondernemend Grijpskerk. Met het verwerven van perceel Schoutstraat 1, in goed overleg met de bewoner/eigenaar, is het mogelijk het bestaande parkeerareaal uit te breiden. Dit perceel grenst aan het bestaande parkeerterrein van de Jumbo.

Jumbo
Met de aankoop en herinrichting is een bedrag gemoeid van € 325.000, waarvan een bedrag van ruim € 175.000 voor rekening van de gemeente Zuidhorn komt. Eigenaar van de supermarkt Jumbo is bereid bijna de helft van de kosten voor zijn rekening te nemen. Hij draagt daarbij substantieel bij aan het oplossen van een parkeerprobleem, dat bewoners en ondernemers van het dorpscentrum al jaren ervaren.

Wethouder Henk Bakker: “De afgelopen jaren hebben we geregeld met inwoners, dorpsbelangen en ondernemend Grijpskerk om tafel gezeten over het parkeren in Grijpskerk. We hebben ook onderzoek laten doen naar de mogelijkheden. Met de uitbreiding van het parkeerterrein aan de Schoutstraat kunnen we het beste tegemoetkomen aan de wensen van de inwoners van Grijpskerk. We zijn blij dat dit nu kan. Voor een groene aanblik en natuurlijke omgeving zorgen we voor mooie beplanting op en rondom het parkeerterrein.“

foto Google

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →