Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Start verkoop bouwkavels in De Oostergast Zuidhorn

9 september 2024    Zuidhorn-nieuws
Volgende week start verkoop van 10 bouwkavels Grootegast.
Noorderhorizon

Maandag 9 september start de verkoop van 11 bouwkavels voor particulieren in fase 2DA-Noord van woonwijk De Oostergast in Zuidhorn.

Volgende week maandag 16 september start de verkoop van 10 bouwkavels voor particulieren in fase 2A Noord in wijk ’t Roblespark in Grootegast.

Wethouder Woningbouw en Volkshuisvesting Hans Haze over de start verkoop: “Na jaren van weinig of geen aanbod ben ik blij, dat we weer bouwkavels te bieden hebben in Zuidhorn en Grootegast. Dat is ook hard nodig, want de behoefte aan nieuwe woningen in het Westerkwartier is groot. Beide dorpen spelen een belangrijke rol om in die vraag te voorzien. Het is van groot belang dat we de komende jaren zorgen voor een constant en divers aanbod aan nieuwe woningen. Daar werken we hard aan.”      

Inschrijving bouwkavels De Oostergast tot en met 24 september
De inschrijving voor de 11 vrije bouwkavels in Zuidhorn loopt van 9 september tot en met 24 september 2024. De toewijzing van de kavels vindt plaats via een digitale verloting. Deze verloting vindt plaats op 26 september in het bijzijn van de notaris. Na de verloting krijgen de ingeschrevenen bericht over de uitslag van de verloting. De ingeschrevenen die ingeloot zijn, krijgen een optie tot koop. Meer informatie over de bouwkavels in De Oostergast staat op https://www.deoostergast-zuidhorn.nl/

Ruimte voor sociale huurwoningen in ZuidhornFase 2DA-noord in Zuidhorn biedt ruimte voor de bouw van ongeveer 50 woningen. Naast vrije bouwkavels en projectmatig te ontwikkelen koopwoningen komen in deze fase ook sociale huurwoningen. In opdracht van woningcorporatie Wold & Waard start zo mogelijk nog dit jaar de bouw van 12 sociale huurwoningen aan het Holtven en Over de Tochten. Wethouder Hans Haze: “In het dorp Zuidhorn zijn relatief weinig sociale huurwoningen beschikbaar. Samen met de woningbouwcorporatie voelen wij de verantwoordelijkheid dit tekort weg te werken. We doen dit door hiervoor voldoende geschikte bouwlocaties beschikbaar te stellen.” 

Inschrijving bouwkavels ’t Roblespark tot en met 2 oktober
De inschrijving voor de 10 vrije bouwkavels in Grootegast loopt van 16 september tot en met 2 oktober 2024. De toewijzing van deze kavels vindt ook plaats via een digitale verloting. Deze verloting vindt plaats op 7 oktober in het bijzijn van de notaris. Na de verloting krijgen de ingeschrevenen bericht over de uitslag van de verloting. De ingeschrevenen die ingeloot zijn, krijgen een optie tot koop. Meer informatie over de bouwkavels in ’t Roblespark staat op https://www.grootegast-roblespark.nl/

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bert nederveen en jan bruins van rederijkerskamer de heidebloem

Rederijkerskamer de Heidebloem viert jubileum

03 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
150 jaar toneel, taal en traditie
Lees verder →
Bezoek zonnedorpen

Westerkwartier kijkt bij Zonnedorpen

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
fracties zien met eigen ogen hoe bewoners samen werken aan duurzame energie en wat dat kan betekenen voor het Westerkwartier
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Feestelijke presentatie van de landschapsbiografie Westerkwartier

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhalen die het Westerkwartier bijzonder maken
Lees verder →
Regisseur nico van der wijk en de spelers van de potvis (foto bram keuning)-1

Binnenkort in Zuidhorn op de planken: de toneelvoorstelling De Potvis

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De regisseur van De Potvis
Lees verder →
Mathijs boer ongeslagen tegen treffers arnhem

Landelijke jeugd ttv talero toont veerkracht

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero knokte zich terug uit een 3-5 achterstand.
Lees verder →
Zunobri kinea 5

Zunobri doet goede zaken voor het kampioenschap

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri staat nog altijd bovenaan met zestien punten uit negen wedstrijden.
Lees verder →