Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stand van zaken pilotproject grondgebruik Aduard

2 november 2015    Zuidhorn-nieuws
Aantal gevallen discussie en/of onenigheid, Stol heeft betreffende bewoners persoonlijk bezocht

Vorige week heeft wethouder Fred Stol een brief met de stand van zaken over het project Grondgebruik Aduard overhandigd aan de voorzitter van de Algemene Vereniging voor Dorpsbelangen Aduard. Dit naar aanleiding van het jaarlijks overleg met het college. Hierin heeft het bestuur van dorpsbelangen aangegeven, dat een aantal inwoners zijn beklag heeft gedaan over de aanpak en afhandeling van het project.

Pilotproject
In april van dit jaar is de gemeente gestart met het project Grondgebruik in Aduard. Het project is een pilot en heeft als doel het gebruik van gemeentegrond te regelen, zodat duidelijk wordt wat nu van wie is. Rechtmatigheid staat daarbij centraal. De gemeente heeft bureau Eiffel gevraagd het project Grondgebruik uit te voeren. De medewerkers hiervan handelen namens de gemeente en verzamelen de benodigde stukken en feiten rondom het grondgebruik. Eiffel adviseert en het college neemt de besluiten.

Onderzoek
In een aantal gevallen is tijdens de gesprekken over (mogelijk) grondgebruik discussie en/of onenigheid ontstaan. De emoties liepen daarbij soms hoog op. In samenspraak met het bestuur van dorpsbelangen heeft wethouder Fred Stol betreffende bewoners persoonlijk bezocht. Daarbij is onderzocht wat er procesmatig en inhoudelijk heeft gespeeld. In totaal zijn 9 adressen bezocht. Tijdens de bezoeken zijn 14 situaties besproken. De wethouder heeft tijdens de gesprekken een beter beeld gekregen van wat er bij de bewoners leeft. Betreffende inwoners hebben een afschrift van bovengenoemde brief gehad. Deze staat ook op http://www.zuidhorn.nl/grondgebruik.

Resultaten
De inwoners die wethouder Stol heeft bezocht, betreft een relatief klein deel van de aangeschreven inwoners. Uit de resultaten tot nu toe blijkt, dat in veel gevallen overeenstemming is bereikt over het grondgebruik. In totaal gaat het om 172 dossiers. Hiervan is op dit moment bijna een derde positief afgehandeld (50). Ruim een derde deel van de dossiers (63) is nog in behandeling. Naar verwachting worden deze dossiers goed afgesloten. De afhandeling van het laatste derde deel (59) vindt nog plaats, waaronder de hierboven genoemde 14 situaties. De ervaringen die de gemeente tot nu toe heeft opgedaan, worden meegenomen in de afhandeling van de nog openstaande dossiers.

Vervolg
In het eerste kwartaal van 2016 evalueert de gemeente het pilotproject. De bevindingen van deze evaluatie worden voorgelegd aan de gemeenteraad, die besluit over de verdere aanpak van grondgebruik in de gemeente.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bijeenkomst economische visie  (3)

Ben je net gestart met je bedrijf en wil je weten wat erbij komt kijken?

27 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Gemeente Westerkwartier organiseert startersavond voor ondernemers
Lees verder →
Linotype-1 drukpers

Historische grafische machines van De Telegraaf verhuizen naar Grootegast

27 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Museumdrukkerij IJzer & Lood blij met aanwinst
Lees verder →
Moeder kind schrijven pixabay

Word jij de eerste gemeentedichter van Westerkwartier?

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Doe mee: openbare verkiezing!
Lees verder →
Heike meyers 2025

Hoe blijf je vitaal tot op je 83e? “Mensendieck!” zegt Heike Meyers

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
45 jarig jubileum van haar praktijk
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over scholen weer begonnen, stemmen tellen openbaar & Economische visie

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 26 augustus 2025
Lees verder →
Busstation (2)

Vernieuwde reguliere Qbuzz dienstregeling

25 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
De zomervakantie is alweer ten einde. Qbuzz start met de vernieuwde, reguliere dienstregeling
Lees verder →