Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sprankelende avond rond literaire thriller over Brecht

6 september 2021    Zuidhorn-nieuws
Boekpresentatie in vijf bedrijven
Marianne met kunstwerk margot brekelmans-001

Zaterdagavond 4 september vond voor het eerst weer een publieksevenement plaats in de theaterzaal van In ’t Holt 1654 in Zuidhorn: een boekpresentatie van Marianne Vogel over haar nieuwe Berlijnse thriller ‘Brecht gaat voor recht’. Ruim zestig toeschouwers genoten van het gebeuren, mèt theatraal tintje, zoals was aangekondigd.

De sfeer zat er gelijk in omdat het toneel aangekleed was met decor. Een standbeeld van beeldend kunstenaar Margot Brekelmans gaf extra allure. Een man in een pak en met hoed kondigde het eerste bedrijf aan, waarop een speler in armoedige kleding een tekstbord met ‘1e bedrijf’ over het toneel droeg.

De Zuidhornse auteur Marianne legde uit waarom de avond ingedeeld was in vijf bedrijven. ‘Omdat mijn boek zo opgezet is. Het speelt namelijk in de Berlijnse theaterwereld, in het beroemde theater Berliner Ensemble. Dus qua vorm wilde ik graag bij het theateridee aansluiten, dat was een nieuwe uitdaging voor me.’

De man in pak, Herry Cornelius, een lid van de Zuidhornse rederijkerskamer Eendracht, stelde ook verdere vragen. Marianne vertelde bevlogen hoe de bekende ‘Dreigroschenoper’ van Bertolt Brecht over zes dagen in première moet gaan. Maar dan wordt de steracteur vermoord die de hoofdrol zou spelen. Bijzonder is dat in het verhaal een Groningse rederijkerskamer een grote rol speelt. Zelfs de voorzitter van Concordia komt op een gegeven moment naar Berlijn.

Het publiek was duidelijk gegrepen toen Marianne verdere kanten van haar boek belichtte. Bijvoorbeeld de jaren 20, toen de ‘Dreigroschenoper’ oorspronkelijk werd opgevoerd. ‘Er was grote armoede en de de nazi’s kwamen op. Het onrecht van die tijd, maar ook van nu, is een rode draad in mijn boek.’

Op Mariannes uitnodiging stelden de toeschouwers vragen, onder meer hoe ze informatie over de backstage had verzameld. Marianne bleek een speciale privérondleiding door het Berliner Ensemble gekregen te hebben.

In elk bedrijf zong Herry Cornelius een prachtig lied en gaandeweg begonnen ook de andere rederijkerspelers vragen aan Marianne te stellen. Daardoor ontstonden veel grapjes die toespelingen op het boek waren en het publiek aan het lachen maakten. Aan het eind van de avond kregen de Zuidhornse en haar medespelers een daverend applaus.

‘Brecht gaat voor recht. Berlijnse thriller’ is verkrijgbaar bij boekhandel Schoelier in Zuidhorn. De prijs is € 17,95. Het boek is in elke boekhandel en via internet te bestellen.

  • Marianne boekpresentatie slotlied-001
  • Marianne met herry cornelius en hanke dekker-001
  • Berlijnthriller
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

4 mei 2023 (1)

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
Lees verder →
Team 1 eind 2526

Teams ttv Talero snakken naar eind seizoen

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de laatste competitieronde konden geen teams van ttv Talero meer promoveren of degraderen.
Lees verder →
Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Vogel

​De veelzijdigheid van een luchtbuks in Nationale parken

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Nationale parken zoals Nationaal Park de Alde Feanen staan vaak bekend om de uitgestrekte natuurgebieden, rust en rijke fauna.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →