Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Spoorwerkzaamheden in Zuidhorn begonnen: “Koningsdag wordt spannend”

27 april 2020    Zuidhorn-nieuws
Door de werkzaamheden is er tot en met 4 mei geen of beperkt treinverkeer mogelijk tussen Groningen en Leeuwarden. Vervoersbedrijf Arriva zet bussen in.
Werk spoorovergang (3)

Spoorbeheerder ProRail is vrijdagavond begonnen met omvangrijke werkzaamheden aan het spoor tussen Groningen en Leeuwarden. Vooral in Zuidhorn gaat de komende dagen veel gebeuren.

De werkzaamheden worden uitgevoerd vanwege het kunnen laten rijden van een extra sneltrein die in december wordt opgenomen in de dienstregeling. Hiervoor wordt onder andere het spoor tussen Hoogkerk en Zuidhorn verdubbeld. De afgelopen anderhalf jaar zijn voor dit project al allerlei werkzaamheden uitgevoerd. Zo hebben de spoorwegovergangen in Hoogkerk dubbel spoor gekregen en zijn er nieuwe bruggen aangelegd. Komende dagen gaat er met name in Zuidhorn gewerkt worden.

Wissel van 140 meter
“De verdubbeling van het spoor begint voor spoorwegovergang De Gast in Zuidhorn”, vertelt een woordvoerder van ProRail. “Het wissel dat daar nu ligt, die halen we weg. Daarvoor in de plaats komt er een nieuw en groter wissel waarmee ook het nieuwe spoor met het huidige spoor verbonden gaat worden. Het nieuwe wissel is 140 meter lang en zal op Koningsdag met zeven grote trailers in Zuidhorn arriveren. Dit gaat een spannende klus worden. Daarna gaat het wissel worden geïnstalleerd.”

Nieuw keerspoor
Daarnaast zal de komende week ook het nieuwe keerspoor in Zuidhorn worden aangesloten. Dit keerspoor gaat gebruikt worden door de pendeltrein die in de spitsuren tussen Zuidhorn en Groningen rijdt. In de oude situatie vertrok deze trein vanaf perron 2, maar met het nieuwe keerspoor zal dit vanaf spoor 3 gebeuren.

Door de werkzaamheden is er tot en met 4 mei geen of beperkt treinverkeer mogelijk tussen Groningen en Leeuwarden. Vervoersbedrijf Arriva zet bussen in.

  • Tekeningspoorwegovergang
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ommetjeprijs

Provincie steunt Kunstommetje Zuidhorn met advies en geld

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
"De jury is bijzonder enthousiast over het Kunstommetje Zuidhorn: een origineel, inhoudelijk sterk en uitzonderlijk goed uitgewerkt ommetje dat kunst, cultuur, historie en dorpsbeleving op een overtuigende manier samenbrengt".
Lees verder →
Oudere jongere

Kamers met Aandacht

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij stichting Kamers met Aandacht verhuren mensen een kamer in hun huis aan een jongere die een extra steuntje in de rug nodig heeft
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Noodfonds Westerkwartier, eenzame huisdieren & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 21 april
Lees verder →
4 mei 2023 (1)

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
Lees verder →
Team 1 eind 2526

Teams ttv Talero snakken naar eind seizoen

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de laatste competitieronde konden geen teams van ttv Talero meer promoveren of degraderen.
Lees verder →
Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →