Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sponsor Marco: Hij loopt zich stuk voor onderzoek MS

15 mei 2022    Zuidhorn-nieuws
Neefjes zamelden al 400,- in met oliebollenverkoop
Marco pettinga

Tweede pinksterdag gaat Marco Pettinga zich stuk lopen. Niet voor zich zelf, maar om geld in te zamelen voor onderzoek naar de ziekte MS. "Wil jij mij sponsoren?" vraagt hij via sociale media.

Hij gaat hardlopend de Mont Ventoux op! Dat is iets meer dan een halve marathon. Maar dan bergopwaarts met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,5%!

Hoe hij dat voor elkaar krijgt vraagt hij zich nog af maar "het gaat me lukken!" meldt hij vastberaden. "Ik ben dan voor één dag gesloopt. Maar mijn ene dag gesloopt is niets in vergelijking met iemand met MS."

Het doel is om 2.500 euro op te halen en hij is bezig om de laatste euro's op te halen. Je kunt hem sponsoren via deze link

De neefjes van Marco hebben in december 2019 hun » oliebollenactie ook voor hem gehouden. Dat leverde toen 400,- op wat overgemaakt werd naar de Stichting MS Research en het Nationaal MS Fonds. Hij zou namelijk al in 2020 Klimmen tegen MS maar dat is door corona twee keer uitgesteld. Dit jaar gaat het dan eindelijk wél door.

 

MS sloopt je. Heel langzaamaan. MS sloopt niet je spieren maar MS sloopt je zenuwstelsel en de aansturing van je spieren. Maar daar houdt het niet op. MS sloopt je ook mentaal. MS maakt dat je in onzekerheid leeft vanaf het moment dat de diagnose is gesteld. MS slaat namelijk onverwacht toe. Dan een vinger, een paar maanden later een arm. Krachtverlies in je been, wankelend door het leven. Knoeiend met drinken en eten, worstelend met kleding. MS maakt dat je altijd bedacht moet zijn op een ongelukje of een wankeling of op een valpartij. Continu alert zijn in een leven waarin energie toch al kwetsbaar is. MS sloopt je onverwachts van binnenuit.

MS sloopt ook je omgeving. Altijd. Want MS maakt dat je niet meer zelfstandig bent. Steeds vaker een beroep moeten doen op een ander omdat jij van binnenuit wordt gesloopt. MS vraagt je omgeving bij te springen op momenten waar jijzelf graag zou wíllen springen. Of je omgeving daar nu klaar voor is of niet; MS gaat door. Niet meer met (klein)kinderen actief kunnen zijn zoals gezonde leeftijdsgenoten doen. Niet meer de partner kunnen zijn die je wilt zijn. En andersom: je partner kan niet meer de partner zijn zoals gewenst.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dichtclub summerproat

Dichtclub op Summerproat: 74 unieke woorden voor zes dichters

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Woorden als "schutteldoek"; en "skutteldoek"
Lees verder →
College 2026

Nieuw college van B&W Westerkwartier

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
burgemeester Van der Tuuk met de wethouders Haze (VZ Westerkwartier), Lamberst (VZ Westerkwartier), Schollema (PRO), Steenbergen (ChristenUnie Westerkwartier) en Betten (VVD).
Lees verder →
Politie insluipers inbraak

Voetjes-actie maakt inwoners bewust van inbraakrisico’s

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Medewerkers van gemeente Westerkwartier, politie en woningcorporatie Wold & Waard maakten afgelopen week rondes door verschillende dorpen in de gemeente.
Lees verder →
Veiligheidsdag2026

Veiligheidsdag Westerkwartier: zet hem vast in je agenda

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 29 augustus staat Familiepark Nienoord in Leek volledig in het teken van veiligheid.
Lees verder →
Slaapkamer bed

Het beste bed voor zijslapers, rugslapers en buikslapers

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Lekker wakker worden begint bij een bed dat past bij jouw lichaam en slaaphouding. Als je nek, schouders of rug ’s ochtends vaak stijf aanvoelen, kan de ondersteuning beter. Een fijn bed geeft rust, voelt comfortabel en helpt je ontspannen liggen. Daardoor slaap je dieper en stap je...
Lees verder →
Hero v7 shirts

Een dorpsactiviteit voorbereiden: kleding op de takenlijst vóór de laatste week

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij verenigingen en dorpsactiviteiten wordt kleding vaak gezien als detail. In werkelijkheid beïnvloedt het herkenbaarheid, foto's en de rust van de organisatie.
Lees verder →