Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sponsor Marco: Hij loopt zich stuk voor onderzoek MS

15 mei 2022    Zuidhorn-nieuws
Neefjes zamelden al 400,- in met oliebollenverkoop
Marco pettinga

Tweede pinksterdag gaat Marco Pettinga zich stuk lopen. Niet voor zich zelf, maar om geld in te zamelen voor onderzoek naar de ziekte MS. "Wil jij mij sponsoren?" vraagt hij via sociale media.

Hij gaat hardlopend de Mont Ventoux op! Dat is iets meer dan een halve marathon. Maar dan bergopwaarts met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,5%!

Hoe hij dat voor elkaar krijgt vraagt hij zich nog af maar "het gaat me lukken!" meldt hij vastberaden. "Ik ben dan voor één dag gesloopt. Maar mijn ene dag gesloopt is niets in vergelijking met iemand met MS."

Het doel is om 2.500 euro op te halen en hij is bezig om de laatste euro's op te halen. Je kunt hem sponsoren via deze link. 

De neefjes van Marco hebben in december 2019 hun » oliebollenactie ook voor hem gehouden. Dat leverde toen 400,- op wat overgemaakt werd naar de Stichting MS Research en het Nationaal MS Fonds. Hij zou namelijk al in 2020 Klimmen tegen MS maar dat is door corona twee keer uitgesteld. Dit jaar gaat het dan eindelijk wél door.

 

MS sloopt je. Heel langzaamaan. MS sloopt niet je spieren maar MS sloopt je zenuwstelsel en de aansturing van je spieren. Maar daar houdt het niet op. MS sloopt je ook mentaal. MS maakt dat je in onzekerheid leeft vanaf het moment dat de diagnose is gesteld. MS slaat namelijk onverwacht toe. Dan een vinger, een paar maanden later een arm. Krachtverlies in je been, wankelend door het leven. Knoeiend met drinken en eten, worstelend met kleding. MS maakt dat je altijd bedacht moet zijn op een ongelukje of een wankeling of op een valpartij. Continu alert zijn in een leven waarin energie toch al kwetsbaar is. MS sloopt je onverwachts van binnenuit.

MS sloopt ook je omgeving. Altijd. Want MS maakt dat je niet meer zelfstandig bent. Steeds vaker een beroep moeten doen op een ander omdat jij van binnenuit wordt gesloopt. MS vraagt je omgeving bij te springen op momenten waar jijzelf graag zou wíllen springen. Of je omgeving daar nu klaar voor is of niet; MS gaat door. Niet meer met (klein)kinderen actief kunnen zijn zoals gezonde leeftijdsgenoten doen. Niet meer de partner kunnen zijn die je wilt zijn. En andersom: je partner kan niet meer de partner zijn zoals gewenst.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Reunie bambi 2026

Reünie kleuterschool de “BAMBI” en de christelijke lagere school Geert Waldastraat

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisatoren Albert, Reint en Joke kijken terug op een zeer geslaagde reünie
Lees verder →
Koperblazers

Muzikanten gezocht voor de voorstelling Braand!

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De voorstelling zal in januari 2027 ongeveer twintig keer te zien zijn in dorpshuizen en zalen in het Westerkwartier
Lees verder →
Annemarieke coenders promofoto zwartwit -1

Annemarieke Coenders en Duo Satan in Peter, Pieternel en Meindert show

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Start van het seizoen
Lees verder →
Politieauto

Ongeval met letsel op Stationsweg in Zuidhorn

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt
Lees verder →
Daniel ongeslagen 12-9-26-tennis

Talero-jeugd 1 zegeviert in Franeker

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle seniorenteams van ttv Talero doen nog mee voor de titel
Lees verder →
Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →