Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sponsor een dakpan voor restauratie dak Dorpskerk Zuidhorn

25 september 2021    Zuidhorn-nieuws
Dakrestauratie in fases voor Dorpskerk Zuidhorn
Dorpskerk zuidhorn

De Dorpskerk in Zuidhorn, het witte kerkje, is het oudste rijksmonument in het dorp. De bouw ervan is vermoedelijk al begonnen in de 11e eeuw. Door de jaren heen heeft het College van Kerkrentmeesters gezorgd voor adequaat onderhoud van het gebouw. De periodieke inspectierapporten van de Monumentenwacht waren daarvoor richtinggevend.

In het laatste rapport van 2019 heeft de Monumentenwacht zowel de panlatten als de tengels en de bevestiging als matig gekwalificeerd. De vernageling van de tengels en de
panlatten is door de tijd heen ernstig verroest. Het dakbeschot bestaat voornamelijk uit hardboard, een materiaal dat daarvoor niet is bedoeld.
Het College heeft daarom besloten de restauratie van het dak te laten uitvoeren.
De directie wordt gevoerd door Stichting Beheer Kerkelijke Gebouwen Noord Nederland.

De aannemer, Jurriëns Noord, begint in de week van 27 september met de bouw van een steiger rondom de kerk. Daarna worden dakvlak per dakvlak (dus niet alles ineens) de pannen verwijderd, het oude dakbeschot gesloopt, het nieuwe dakbeschot aangebracht en de pannen weer teruggelegd. Intussen blijft de kerk in gebruik voor diensten en zal er (behalve visueel: de steigers, containers) niet veel hinder zijn.

Een bijdrage van de provincie Groningen in het kader van de subsidieregeling Groot Onderhoud en Restauratie Rijksmonumenten ter hoogte van € 130.000 heeft het mogelijk
gemaakt de restauratie van het dak nu aan te pakken. De totale kosten zijn begroot op ca. € 190.000. Daarnaast levert de Hervormde Gemeente een eigen inbreng € 30.000.

Diverse fondsen zoals het Prins Bernhard Cultuurfonds en het Muller-fonds zijn aangeschreven om het mede mogelijk te maken het kerkgebouw in stand te houden.
En tenslotte wil het College ook het belang van het monument voor het dorp onderstrepen en nodigt de inwoners uit één of meer dakpannen te sponsoren. Er liggen een kleine 9.000 dakpannen op het dak. Een dakpan sponsoren voor € 1 per stuk levert dan een mooi bedrag op in de dekking van alle kosten. Als u zich nu al aangesproken voelt een bijdrage te leveren, dan kunt u uw gift overmaken op NL33 RABO 0375 8144 18 o.v.v. “Dakpannen”.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →
Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →