Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

‘Sociaal Werk De Schans’ nieuwe welzijnsorganisatie Westerkwartier

18 oktober 2018    Zuidhorn-nieuws
De zaal

De nieuwe welzijnsorganisatie van het Westerkwartier heet ‘Sociaal Werk De Schans’. Burgemeester en portefeuillehouder Henk Kosmeijer onthulde vandaag de naam in de Kruisweg in Marum samen met directeur-bestuurder Johan Brongers en kwartiermaker Joep Schuringa van de Tintengroep, waar Sociaal Werk De Schans onderdeel van is. Na de onthulling tekenden ze gezamenlijk de overeenkomst.

Sociaal Werk De Schans
De naam is zorgvuldig gekozen. Historisch gezien biedt een schans bescherming en is het een omgeving waar inwoners met en voor elkaar zorgen voor een veilige en zorgzame samenleving. In het Westerkwartier zijn veel (restanten van) schansen te vinden, zoals bij de Aduarderzijlen, Lettelbert en Enumatil.

Één welzijnsorganisatie
De colleges van de vier gemeenten gunden eind september - na een zorgvuldige aanbestedingsprocedure - de opdracht voor het uitvoeren van de basisondersteuning vanaf 1 januari 2019 definitief aan de Tintengroep.

Basisondersteuning bestaat uit verschillende vormen van sociaal werk zoals maatschappelijk werk, ondersteuning van de mantelzorg, buurtwerk en coördinatie van het vrijwilligerswerk. De reden de basisondersteuning anders te willen organiseren, ligt in de decentralisaties. In 2015 hebben de gemeenten nieuwe taken gekregen. De opdracht de ondersteuning aan inwoners dichterbij en meer in samenhang met elkaar te organiseren is daar onderdeel van. De herindeling gaf een natuurlijk moment om de nieuwe organisatie van de basisondersteuning in te richten.
 

  • Johan brongers en henk kosmeijer
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kom-evenement 2025 (2)

Zakenkring tevreden over Kom in Zuidhorn evenement

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vooral sportief en voor kids
Lees verder →
Bewoners zonnehuis somatiek (3)

Bewoners Zonnehuis op vakantie

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Personeel organiseert dit vanuit betrokkenheid voor hún bewoners van afdeling Somatiek 1
Lees verder →
Atelier schuilplaats

Creatieve broedplaats opent in Noordhorn: Atelier Schuilplaats

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Met creatieve open dag op zaterdag 27 september
Lees verder →
Startdag 2025 ttv talero rodenburghal

Startdag tafeltennisjeugd Noord-Nederland in Rodenburghal succes!

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Dinsdagavond kan beginnende jeugd komen trainen om 18.30 uur.
Lees verder →
Impressie de duiventil in deelbuurt de hoven - wijk oostindie leek-1

Reinier van den Berg uit Aduard maakt kunstwerk voor woonwijk Leek

14 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Onthulling kunstwerk De Duiventil in wijk Oostindie Leek vrijdag 19 september
Lees verder →
Groen links 2025

Meedenken met GroenLinks-PvdA Westerkwartier

14 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De partijen werken aan een gezamenlijk verkiezingsprogramma gemeenteraadsverkiezingen
Lees verder →