Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Snippergroen te koop

8 oktober 2020    Zuidhorn-nieuws
€ 30 per m2 tot € 45 per m2
Struikgewas

De gemeente heeft in de begroting 2021 opgenomen dat het in principe bereid is zogenoemd snippergroen en overhoeken te verkopen voor een marktconforme grondprijs. Voorwaarde is dat ze niet van openbaar belang zijn en slecht bereikbaar en of te onderhouden zijn voor de gemeente.

Beoordeling per geval
Of een perceel al dan niet voor verkoop in aanmerking komt is ter beoordeling van de gemeente per geval. Hierbij wordt met name getoetst aan het nut van het betreffende groen in de stedenbouwkundige opzet en de leefbaarheid van de wijk. Overdracht aan aanwonenden ligt voor de hand.

Geen actieve aanbieding
Op dit moment vindt er geen actieve aanbieding van deze groenstroken door de gemeente plaats omdat voorlopig de focus wordt gelegd op het verkopen van bouwkavels en het behalen van de verkoopplanningen uit onze grondexploitatie-opzetten.

Grondprijzen
Wanneer het college bereid is deze te verkopen, zijn de grondprijzen als volgt:
Grond gelegen naast of achter de woning: € 45 per m2 Grond gelegen voor de woning: € 30 per m2 Alle bijkomende kosten zijn voor rekening van de koper. In het kader van maatwerk en specifieke omstandigheden kan het college besluiten af te wijken van bovengenoemde prijzen. Gronden waar kabels en leidingen door lopen worden in principe niet verkocht.

In 2016 liet de toenmalige gemeente Zuidhorn een pilot uitvoeren door bureau Eiffel  in Aduard. Dat zorgde voor veel onrust bij de bewoners en werd een hoofdpijn dossier voor toenmalig wethouder Stol. Er werd zelfs een actiegroep Snippergroen opgericht en er kwamen kritische vragen.

» Lees over Actiegroep Snippergroen Aduard vandaag rond tafel met Swart en Stol

» Lees over Wethouder Stol en de soap rondom het Snippergroen

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →