Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sneltrein Groningen-Leeuwarden vraagt maatregelen veiligheid

10 september 2013    Zuidhorn-nieuws
“Tunnel niet per definitie veiliger dan spoorwegovergang”
Station-visvliet

De gemeenteraad werd gevraagd akkoord te gaan met de voorgestelde maatregelen ten aanzien van de overwegveiligheid binnen de gemeente Zuidhorn.

Bospad  “alleen voor benen”
Over het onderwerp was er een inspreker, mevrouw Sebens van de adviescommissie gehandicaptenbeleid. Zij stelde de aanpassingen aan het Bospad ter discussie. Het pad is de kortste weg naar de brede school.  De veiligheidsmaatregel bestaat uit het uitsluitend mogelijk maken van het gebruik van het pad door “mensen met benen”. Volgens Swart helpt alleen een verbodsbord niet en zijn aanvullende fysieke maatregelen nodig die “zo moeilijk zijn dat niemand het in zijn hoofd haalt om dit pad te kiezen”. Mevrouw Sebens wees erop dat het hierdoor onmogelijk wordt voor rolstoelers, fietskarren en ook mensen met kinderwagens dit pad te gebruiken.

Voetgangers en Fietstunnel
Groen Links stelde middels een motie voor om de veiligste oplossing te kiezen door alsnog een tunnel op die plek te krijgen en had ook al ideeën om dat te financieren (compensatiegelden Regiotram). Het college wilde daar niet aan en vond dat ze al het onderste uit de kan had gehaald en was tevreden met het onderhandelingsresultaat met Prorail.

“Tunnel niet per definitie veiliger dan spoorwegovergang”
CU’er Schipper maakte het volgens Klaas Wybo van der Hoek wel erg bont door te stellen dat een tunnel niet per definitie veiliger is dan een spoorwegovergang.  Bij herhaling van deze uitspraak door Schipper sprak Klaas Wybo; “ hiermee haak ik af”

Zuigkracht
De sneltrein gaat straks met 120 kilometer per uur door het centrum en de VVD wil graag aanvullende veiligheidsmaatregelen. Op de perrons is de windvlaag van de voorbijrijdende treinen goed te merken en kan voor onveilige situaties zorgen.

De extra trein gaat in 2017 rijden

Sneltrein stopt in Friesland
De sneltrein stopt in Veenwouden waardoor Hatzman zich afvroeg of de Friesche Lobby sterker was dan de Groninger. In 2020 loopt echter de concessie af en wordt geëvalueerd. Hiermee haalde Klaas Wybo van der Hoek zijn  Running Gag weer uit de kast door op te merken dat hier misschien kansen lagen voor Visvliet.

» Over station Visvliet

 

 

  • Maatregelen spoor zuidhorn
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Mobiliteitsverkenning v.d. westkant van groningen

Provincie en Westerkwartier starten mobiliteitsverkenning Westzijde Groningen

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen en de gemeente Westerkwartier zijn gestart met een brede mobiliteitsverkenning in de westzijde van de provincie
Lees verder →
Hockey (9)

Cultuur en sport profiteren van extra OZB-verhoging

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
hoofdveld hockeyvereniging MHC Westerkwartier in Zuidhorn volledig nieuw
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

College stelt restauratie kanonnen Aduarderzijl voor

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Het gaat om originele kanonnen die vermoedelijk bij de schans Aduarderzijl zijn gebruikt tijdens de Tachtigjarige Oorlog.
Lees verder →
Bernard leemker (1899-1990), tipsy sailors, olieverf op doek,cafe biljart

Tentoonstelling ‘BIER’ In Museum Wierdenland

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Wist je dat de eerste wierdenbewoners 2500 jaar geleden al bier dronken?
Lees verder →
Auto popi-image-20861

​Autoverzekering in Zuidhorn: waar moet je als lokale automobilist écht op letten?

23 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Autorijden in Zuidhorn voelt voor veel inwoners overzichtelijk en vertrouwd.
Lees verder →
Nieuwe inwoners zuidhorn

Warm welkom voor nieuwe inwoners Zuidhorn

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tulpen van “Tafels van Hoop”
Lees verder →