Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sneltrein Groningen-Leeuwarden vraagt maatregelen veiligheid

10 september 2013    Zuidhorn-nieuws
“Tunnel niet per definitie veiliger dan spoorwegovergang”
Station-visvliet

De gemeenteraad werd gevraagd akkoord te gaan met de voorgestelde maatregelen ten aanzien van de overwegveiligheid binnen de gemeente Zuidhorn.

Bospad  “alleen voor benen”
Over het onderwerp was er een inspreker, mevrouw Sebens van de adviescommissie gehandicaptenbeleid. Zij stelde de aanpassingen aan het Bospad ter discussie. Het pad is de kortste weg naar de brede school.  De veiligheidsmaatregel bestaat uit het uitsluitend mogelijk maken van het gebruik van het pad door “mensen met benen”. Volgens Swart helpt alleen een verbodsbord niet en zijn aanvullende fysieke maatregelen nodig die “zo moeilijk zijn dat niemand het in zijn hoofd haalt om dit pad te kiezen”. Mevrouw Sebens wees erop dat het hierdoor onmogelijk wordt voor rolstoelers, fietskarren en ook mensen met kinderwagens dit pad te gebruiken.

Voetgangers en Fietstunnel
Groen Links stelde middels een motie voor om de veiligste oplossing te kiezen door alsnog een tunnel op die plek te krijgen en had ook al ideeën om dat te financieren (compensatiegelden Regiotram). Het college wilde daar niet aan en vond dat ze al het onderste uit de kan had gehaald en was tevreden met het onderhandelingsresultaat met Prorail.

“Tunnel niet per definitie veiliger dan spoorwegovergang”
CU’er Schipper maakte het volgens Klaas Wybo van der Hoek wel erg bont door te stellen dat een tunnel niet per definitie veiliger is dan een spoorwegovergang.  Bij herhaling van deze uitspraak door Schipper sprak Klaas Wybo; “ hiermee haak ik af”

Zuigkracht
De sneltrein gaat straks met 120 kilometer per uur door het centrum en de VVD wil graag aanvullende veiligheidsmaatregelen. Op de perrons is de windvlaag van de voorbijrijdende treinen goed te merken en kan voor onveilige situaties zorgen.

De extra trein gaat in 2017 rijden

Sneltrein stopt in Friesland
De sneltrein stopt in Veenwouden waardoor Hatzman zich afvroeg of de Friesche Lobby sterker was dan de Groninger. In 2020 loopt echter de concessie af en wordt geëvalueerd. Hiermee haalde Klaas Wybo van der Hoek zijn  Running Gag weer uit de kast door op te merken dat hier misschien kansen lagen voor Visvliet.

» Over station Visvliet

 

 

  • Maatregelen spoor zuidhorn
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Puzzelrit 2026 (1)

Gezelligheidsrit Zuidhorn: Oude auto’s, Groninger uitspraken en tuinartikelen

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
De griesel gait mie over de grauwe en Pokkel vol aarms en bainen
Lees verder →
Lotte hospers

Zakenkring Zuidhorn op zoek naar nieuwe voorzitter

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Lotte Hospers stopt na twee jaar
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Betalingsherinnering gemeentelijke belastingen, isolatieaanpak & Doortrappen

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 2 juni
Lees verder →
Tijn en chris no-kampioenschappen 2026

Prijzenfestival ttv Talero bij kampioenschappen regio Noord en Oost

01 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tijn Huizing won álle wedstrijden
Lees verder →
Orgel garnwerd

Orgelconcerten Garnwerd weer van start

01 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook zomer 2026 zijn er weer inloop-orgelconcerten in Garnwerd
Lees verder →
Opening tamboer henk bakker

Henk Bakker stil van expo Tamboer in de mist in Noordhorn

31 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
"Ik ben er stil van en ook wel trots op dat de molen, de geschiedenis van Noordhorn en de kunstzinnige verbeeldingen van de Slag bij Noordhorn uit zo mooi samenkomen,"
Lees verder →