Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sieb Koopman zwaait af bij transporteur Noordhorn

24 april 2009    Zuidhorn-nieuws
noordhorn - Sieb Koopman stopt als algemeen directeur van Koopman Logistics Group in Noordhorn, met 700 personeelsleden een van de grootste werkgevers van Noord-Nederland. Koopman, die in september 65 wordt, blijft wel

noordhorn -
Sieb Koopman stopt als algemeen directeur van Koopman Logistics Group in Noordhorn, met 700 personeelsleden een van de grootste werkgevers van Noord-Nederland. Koopman, die in september 65 wordt, blijft wel aandeelhouder, samen met broer en mede-directeur Jan (62).

Zijn opvolger is de 52-jarige Gerrit Hes, die al sinds 1 april 2008 in dienst is bij Koopman Logistics Group. Hes is een bekende in het noordelijke transportwereldje. Hij was eerder onder meer directeur van Reining Transport in Hoogezand. Eind 2002 vertrok hij daar om algemeen directeur te worden van brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland. Daarna was Hes nog hoogste baas bij het Heerenveense transportbedrijf Broersma en algemeen directeur bij Lubbers Logistiek in Schoonebeek.

Sieb Koopman stapte op zijn 24e in het familiebedrijf (anno 1930). De laatste 26 jaar was hij algemeen directeur. In die periode groeide het aantal werknemers van 60 tot 700 en steeg de omzet van 5 tot 110 miljoen euro per jaar. Op de vraag of het, middenin een recessie, wel zo'n geschikt moment is om terug te treden, antwoordt hij: "Een ideaal moment komt vermoedelijk nooit. En met de heer Hes hebben we een uitstekende opvolger gevonden."

Koopman Logistics Group telt twee divisies: goederenlogistiek en automotive. Vorig jaar april nam het bedrijf Drenth Logistics in Hoogezand over. Sindsdien vallen onder goederenlogistiek Koopman Depotrans, Drenth Logistics en Drenth Warehousing. De divisie neemt deel in TransMission, waarvoor distributiewerk wordt verricht in Groningen, Friesland en Drenthe.

De automotive-poot is bekend van het grootschalige autotransport: jaarlijks worden met speciale autotransporters een slordige 700.000 personen-, bestel- en bedrijfsauto's afgeleverd bij dealers, importeurs en zeehavens in een groot deel van Europa. De divisie beschikt daarvoor over autoterminals in Born en Amsterdam.

In 2007 kondigde Koopman Logistics Group de verhuizing aan naar Drachten. In Noordhorn is de onderneming uit haar jasje gegroeid. Naast de terminals in Amsterdam en Born, heeft Koopman Logistics Group ook nog filialen in Hoogezand, Nijkerk en Oud Gastel. Verder beschikt het bedrijf over drie steunpunten in Duitsland.
24-04-2009 dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Moeder kind schrijven pixabay

Word jij de eerste gemeentedichter van Westerkwartier?

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Doe mee: openbare verkiezing!
Lees verder →
Heike meyers 2025

Hoe blijf je vitaal tot op je 83e? “Mensendieck!” zegt Heike Meyers

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
45 jarig jubileum van haar praktijk
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over scholen weer begonnen, stemmen tellen openbaar & Economische visie

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 26 augustus 2025
Lees verder →
Busstation (2)

Vernieuwde reguliere Qbuzz dienstregeling

25 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
De zomervakantie is alweer ten einde. Qbuzz start met de vernieuwde, reguliere dienstregeling
Lees verder →
Viskaravaan-2025 (2)

Volop vis tijdens VISKaravaan in Briltil

25 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
*Behalve toen de fotograaf kwam..
Lees verder →