Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Science & Robotics vereniging Pretty Smart tijdelijk gered door Zevenster in Zuidhorn

20 april 2022    Zuidhorn-nieuws
Taeke Kuipers "niet meer dan normaal dat je elkaar helpt in een dorp"
Srv pretty smart

Familie Kuipers, eigenaar van diervoederbedrijf de Zevenster te Zuidhorn, heeft haar deuren geopend voor Science & Robotics vereniging Pretty Smart. De vereniging kan tot de zomervakantie gebruik maken van de vergaderruimte boven de kantine. De acute nood is daarmee even gelenigd.

"Het is heel snel gegaan", volgens Raymond Hendriks voorzitter van de club. "Het is een prachtige ruimte en heel centraal in het dorp. En we mochten er direct in." Volgens Taeke Kuipers is het "niet meer dan normaal dat je elkaar helpt in een dorp". De leden van de vereniging zijn er in ieder geval heel blij met hun redders in nood.

Opluchting
De leden zijn enorm opgelucht dat ze kunnen blijven trainen en bouwen op de vrijdag en zaterdag. De Pretty Smart POWER Girls hebben snel hun LEGO weer netjes gesorteerd en de grote FLL-tafel prijkt voor een prachtige muurschildering in de vergaderruimte. Ze kunnen nu weer wekelijks oefenen voor de Benelux finale op 21 mei in Rotterdam.

Ook Anne-Maaike Hendriks (15 jaar) is heel blij dat ze met haar FIRST Tech Challenge team weer kan sleutelen aan hun robot. "We hebben zoveel geleerd afgelopen jaar. Daar wil je nu meteen mee aan de slag, nu het nog vers in je hoofd zit".

Zoektocht naar permanente locatie
De vereniging kan in ieder geval tot de zomervakantie bij de Zevenster terecht, maar is dus nog steeds op zoek naar een ruimte waar de leden op de vrijdagmiddag en zaterdag kunnen trainen. Volgens voorzitter Raymond Hendriks zou het ideaal zijn om bij een (technisch) bedrijf of school aan te haken. "Doordat we werken met robots ligt een link met technische sector voor de hand. En we gebruiken de ruimte maar heel beperkt, altijd pas na schooltijd of in het weekend. Dus je zit elkaar niet in de weg ". Tips voor mogelijke locaties zijn van harte welkom  (voorzitter@srvprettysmart.nl).

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Motorrijder ernstig gewond in Oldehove

26 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Motorrijder ernstig gewond bij ongeluk met lijnbus in Oldehove
Lees verder →
Harry-stomphorst

Oud-wethouder Harry Stomphorst van Westerkwartier overleden

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Stomphorst was sinds 2002 actief in de lokale politiek.
Lees verder →
Politieauto

Auto belandt in sloot bij Briltil

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
eenzijdig ongeluk
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →