Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Science & Robotics vereniging Pretty Smart tijdelijk gered door Zevenster in Zuidhorn

20 april 2022    Zuidhorn-nieuws
Taeke Kuipers "niet meer dan normaal dat je elkaar helpt in een dorp"
Srv pretty smart

Familie Kuipers, eigenaar van diervoederbedrijf de Zevenster te Zuidhorn, heeft haar deuren geopend voor Science & Robotics vereniging Pretty Smart. De vereniging kan tot de zomervakantie gebruik maken van de vergaderruimte boven de kantine. De acute nood is daarmee even gelenigd.

"Het is heel snel gegaan", volgens Raymond Hendriks voorzitter van de club. "Het is een prachtige ruimte en heel centraal in het dorp. En we mochten er direct in." Volgens Taeke Kuipers is het "niet meer dan normaal dat je elkaar helpt in een dorp". De leden van de vereniging zijn er in ieder geval heel blij met hun redders in nood.

Opluchting
De leden zijn enorm opgelucht dat ze kunnen blijven trainen en bouwen op de vrijdag en zaterdag. De Pretty Smart POWER Girls hebben snel hun LEGO weer netjes gesorteerd en de grote FLL-tafel prijkt voor een prachtige muurschildering in de vergaderruimte. Ze kunnen nu weer wekelijks oefenen voor de Benelux finale op 21 mei in Rotterdam.

Ook Anne-Maaike Hendriks (15 jaar) is heel blij dat ze met haar FIRST Tech Challenge team weer kan sleutelen aan hun robot. "We hebben zoveel geleerd afgelopen jaar. Daar wil je nu meteen mee aan de slag, nu het nog vers in je hoofd zit".

Zoektocht naar permanente locatie
De vereniging kan in ieder geval tot de zomervakantie bij de Zevenster terecht, maar is dus nog steeds op zoek naar een ruimte waar de leden op de vrijdagmiddag en zaterdag kunnen trainen. Volgens voorzitter Raymond Hendriks zou het ideaal zijn om bij een (technisch) bedrijf of school aan te haken. "Doordat we werken met robots ligt een link met technische sector voor de hand. En we gebruiken de ruimte maar heel beperkt, altijd pas na schooltijd of in het weekend. Dus je zit elkaar niet in de weg ". Tips voor mogelijke locaties zijn van harte welkom  (voorzitter@srvprettysmart.nl).

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ja

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast nodigt uit tot verbinden

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Naast zorgprofessionals zijn ook mantelzorgers, familieleden, omwonenden en andere geïnteresseerden welkom
Lees verder →
Uitnodigingopening

Laatste hand aan vergroenen centrum Zuidhorn

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging: Dinsdag 3 maart Onthulling om 16.00 uur Plein Overtuinen in Zuidhorn
Lees verder →
Koopjesmarkt-hoofdstraat (8)

Reclamebelasting-centrumfonds nu op basis WOZ-waarde ipv vast bedrag

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor de meeste ondernemers blijft het bedrag ongeveer gelijk
Lees verder →
Sedumdak

Nieuwe subsidieregeling voor een groenere tuin

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente heeft een nieuwe subsidieregeling voor een groenere en klimaatbestendige tuin.
Lees verder →
Jeans shirts mode

Dag winter, hallo lichte jeans! 5 frisse lente-outfits voor hem en haar

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De zon laat zich eindelijk weer zien! Na die lange, grijze wintermaanden is het heerlijk om de dikke jassen en donkere kleuren weer in de kast te leggen.
Lees verder →
Hack-pixabay

Bijeenkomst 12 maart over cybersecurity: Hoe digitaal fit is jouw onderneming?

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Oplichting via telefoon, e-mail en WhatsApp is de afgelopen jaren verdubbeld. Toch staat digitale veiligheid bij 7 op de 10 ondernemers onderaan de prioriteitenlijst. Herkenbaar?
Lees verder →