Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Schildersclub Zonnehuis Oostergast in actie voor Oekraïne

5 april 2022    Zuidhorn-nieuws
Er zijn ruim 25 kleurrijke schilderijen van 50 x 70 centimeter te koop. U kunt de schilderijen bekijken in het Dorpsplein van Zonnehuis Oostergast
Martha van den horn 1

De schildersclub van Zonnehuis Oostergast in Zuidhorn zet zich in voor de inwoners van Oekraïne. De oorlog raakt de bewoners enorm, daarom willen ze graag iets doen. Ruim 25 persoonlijke kunstwerken worden verkocht en de hele opbrengst wordt overgemaakt aan Giro 555 voor Oekraïne.

Idee van Martha 
Iedere maandagochtend komen een aantal bewoners naar het Dorpsplein van Zonnehuis Oostergast in Zuidhorn om te schilderen. Bewoonster Martha van den Horn (70), opgegroeid in Kantens, is al jaren een zeer actief lid van de schildersclub. Ze woont sinds 1984 bij Zonnehuis Oostergast, waarvan de laatste jaren bij het Centrum voor Beademingszorg. Martha zit in een elektrische rolstoel en heeft 24-uur per dag beademing nodig, omdat door een vergroeiing in de rug haar linkerzijkant wordt ingedrukt. Die druk zit ook op de longen. Ondanks haar beperking, barst Martha van de energie. Naast het schilderen is Martha lid van het koor en speelt ze graag keybord tijdens de wekelijkse muziektherapie.

Tijd voor actie 
Martha is van alle deelnemers het langst lid van de schildersclub. Met een vader als huisschilder heeft ze aanleg voor tekenen, meegekregen. Martha schildert graag dieren. Ze houdt van de natuur en vrolijke kleuren. In 2016 was er een expositie van Martha’s schilderijen in haar geboortedorp Kantens. Een familielid noemde haar Martha van Gogh. En sindsdien ondertekent ze haar schilderijen met MVG. “Je kunt je gevoelens in een doek stoppen. Als ik gespannen ben, dan ontspan ik bij het schilderen weer helemaal. De tranen springen mij in de ogen als ik de beelden van de Oekraïne op tv zie. Ik vind het onmenselijk wat daar gebeurt. Tijd voor actie! De andere schildergroepleden doen graag mee.”

Steun Oekraïne
Wilt u Oekraïne steunen? En in het bezit komen van een prachtig kunstwerk? Er zijn ruim 25 kleurrijke schilderijen van 50 x 70 centimeter te koop. U kunt de schilderijen bekijken in het Dorpsplein van Zonnehuis Oostergast.

Zit er iets moois voor u bij? Doe dan een bod! Neem gerust contact op met Wilma Kuper, activiteitenbegeleider van Verenigingsleven Zonnehuis Oostergast. Mail w.kuper@zonnehuisgroepnoord.nl of bel 0594 508 564. U kunt ook een afspraak maken om de schilderijen te bezichtigen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brugwerkzaamheden2026

Brug Zuidhorn weer open: WelkominZuidhorn!

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug Zuidhorn is sinds vrijdag 27 februari 2026 weer in bediening genomen
Lees verder →
Uitnodigingopening

Laatste hand aan vergroenen centrum Zuidhorn

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging: Dinsdag 3 maart Onthulling om 16.00 uur Plein Overtuinen in Zuidhorn
Lees verder →
Westkantstad

LIVE! Westkantstad en VZ Westerkwartier in Niezijl

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 7 maart aanstaande geeft VZ Westerkwartier een feestje vol streektaal en muziek
Lees verder →
Kantoor man

De jacht op toptalent wordt steeds specialistischer

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de arbeidsmarkt is het moeilijker om de juiste mensen te vinden.
Lees verder →
Ja

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast nodigt uit tot verbinden

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Naast zorgprofessionals zijn ook mantelzorgers, familieleden, omwonenden en andere geïnteresseerden welkom
Lees verder →
Koopjesmarkt-hoofdstraat (8)

Reclamebelasting-centrumfonds nu op basis WOZ-waarde ipv vast bedrag

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor de meeste ondernemers blijft het bedrag ongeveer gelijk
Lees verder →