Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Scheepvaart wijkt voor SWET Zuidhorn

31 maart 2009    Zuidhorn-nieuws
De SWET 4-voorstellingen in Noordhorn-Zuidhorn zullen worden gespeeld op zaterdag 30 en zondag 31 mei en maandag 1 juni (het Pinksterweekeinde).

. De provincie Groningen heeft specifiek voor deze data aan de organisatoren een vergunning verleend, omdat op deze manier het scheepvaartverkeer in het Van Starkenborghkanaal het minst hinder zal ondervinden. Door de voorstelling om 21.45 uur te laten beginnen houdt de organisatie hier nog extra
rekening mee.

Omdat de voorstelling zich voor een groot deel op en in het water afspeelt, was het nodig een vergunning aan te vragen inclusief een tijdelijke stremming van het scheepvaartverkeer. Het Van Starkenborgkanaal is op deze lokatie immers een druk gebruikte route voor de professionele binnenvaart. Het stuk Friesestraatweg bij de brug over het Van Starkenborghkanaal zal voor de voorstelling ook kort worden afgesloten.

Per avond is er plaats voor 800 toeschouwers. Deze zullen niet op een tribune plaats nemen, maar de voorstelling volgen vanaf de kant. Er zijn veel rolstoelen aanwezig, zodat het publiek beurtelings kan zitten en duwen. Door het volgen van de voorstelling vanuit de rolstoelen wordt het publiek geconfronteerd met een van de thema’s van de voorstelling, namelijk acceptatie. In SWET 4 zal het afscheid worden gevierd van de brug over het Van Starkenborghkanaal tussen Noord- en Zuidhorn; een locatie waar de infrastructuur de komende jaren flink gaat veranderen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Raad inspreker jan jaap de boer

Vurig pleidooi voortzetten toeristische ontwikkeling Westerkwartier

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Jan Jaap de Boer; “anders missen we de boot”!
Lees verder →
Klaverjasclub zuidhorn (3)

Kaarten op tafel of ballen in het grind?

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Elke woensdag raak!
Lees verder →
Emma en juf brenda

Prijzen Kinderkunst uitgereikt

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de Kunst in de Etalageroute Zuidhorn
Lees verder →
Molen fortuna in gebruik 2025 (1)

Fortuna in Noordhorn officieel in gebruik genomen

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Extra feestelijk tintje
Lees verder →
 

Intern onderzoek gaswinning Pieterzijl

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Naar aanleiding van fouten in een lopende rechtszaak bij de Raad van State
Lees verder →
De verbiending de haar

Nieuwe aflevering van podcast De Verbiending

29 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
de vierendertigste alweer!
Lees verder →