Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sandra Horenga uit Briltil succesvol in Tolbert

31 maart 2009    Zuidhorn-nieuws
Door alle inspanningen die waren getroost, stond er zaterdagavond in de Hedde Jan Cazemiermanege in Tolbert een fraai deelnemersveld, dat de vele toeschouwers zeker wist te boeien. Paarden van het Friese ras,

Door alle inspanningen die waren getroost, stond er zaterdagavond in de Hedde Jan Cazemiermanege in Tolbert een fraai deelnemersveld, dat de vele toeschouwers zeker wist te boeien. Paarden van het Friese ras, Shetlanders en een aantal rubrieken van de Vereniging Tuigpaarden Nederland (VRN), afdeling Noord boeiden en de kwaliteit was volgens de jury bij vlagen uitstekend.
In de Limietklasse van de VTN was het deelnemersveld weliswaar niet enorm groot, maar de jury sprak wel over een veld met een uitstekend kaliber. Winnaar van die klasse werd het paard Zanderoze (vader Tempelier) van eigenaar Kees Jan Dijk, die volgens juryvoorzitter De Boer beschikte over “veel elasticiteit en een aantal prachtige zweefmomenten”.

Ook de Friezen deden het uitstekend. Vooral de Open klasse was het aanzien zeker waard en de parmante zwarte tuigers lieten zich van hun beste kant zien. De strijd in de open klasse was erg spannend en de beste combinaties zaten erg dicht bij elkaar. Uiteindelijk won Nanouchka Visser met de fraai stappende Jaring (vader Jasper), eigendom van combinatie Schreuder/Minkema uit Frieschepalen. Jaring had “iets meer uitstraling” volgens de jury en wist daarmee Jan Fan é Huchten (vader Leffert) van eigenaar Rindert Algera uit Drachtstercompagnie naar het tweede plan te verwijzen.

Nanouchka Visser won met Jaring ook de showrubriek Friezen onder het zadel. Die rubriek met maar liefst elf deelnemers was het daverende slotstuk van de tuigpaardenavond.

Volle rubrieken waren er ook te zien bij de Shetlanders. Erg succesvol in die klasse was Sandra Horenga uit Briltil. Ze schreef zowel de tweede rubriek als de vijfde rubriek op haar naam. In de tweede rubriek mende ze Shinji van Stal Wainum Wisholt, een zesjarige zwarte ruin, naar de winst. Volgens de jury was deze combinatie duidelijk de beste van de zeven deelnemers. Sandra Horenga boekte ook met de vierjarige zwarte ruin Uvito van ’t Hoendiep succes, door daarmee de vijfde rubriek op haar naam te schrijven.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Kerstboodschap burgemeester, Inloopbijeenkomst en Samen sterk in een noodsituatie

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 december
Lees verder →
Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →