Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sandra Horenga uit Briltil succesvol in Tolbert

31 maart 2009    Zuidhorn-nieuws
Door alle inspanningen die waren getroost, stond er zaterdagavond in de Hedde Jan Cazemiermanege in Tolbert een fraai deelnemersveld, dat de vele toeschouwers zeker wist te boeien. Paarden van het Friese ras,

Door alle inspanningen die waren getroost, stond er zaterdagavond in de Hedde Jan Cazemiermanege in Tolbert een fraai deelnemersveld, dat de vele toeschouwers zeker wist te boeien. Paarden van het Friese ras, Shetlanders en een aantal rubrieken van de Vereniging Tuigpaarden Nederland (VRN), afdeling Noord boeiden en de kwaliteit was volgens de jury bij vlagen uitstekend.
In de Limietklasse van de VTN was het deelnemersveld weliswaar niet enorm groot, maar de jury sprak wel over een veld met een uitstekend kaliber. Winnaar van die klasse werd het paard Zanderoze (vader Tempelier) van eigenaar Kees Jan Dijk, die volgens juryvoorzitter De Boer beschikte over “veel elasticiteit en een aantal prachtige zweefmomenten”.

Ook de Friezen deden het uitstekend. Vooral de Open klasse was het aanzien zeker waard en de parmante zwarte tuigers lieten zich van hun beste kant zien. De strijd in de open klasse was erg spannend en de beste combinaties zaten erg dicht bij elkaar. Uiteindelijk won Nanouchka Visser met de fraai stappende Jaring (vader Jasper), eigendom van combinatie Schreuder/Minkema uit Frieschepalen. Jaring had “iets meer uitstraling” volgens de jury en wist daarmee Jan Fan é Huchten (vader Leffert) van eigenaar Rindert Algera uit Drachtstercompagnie naar het tweede plan te verwijzen.

Nanouchka Visser won met Jaring ook de showrubriek Friezen onder het zadel. Die rubriek met maar liefst elf deelnemers was het daverende slotstuk van de tuigpaardenavond.

Volle rubrieken waren er ook te zien bij de Shetlanders. Erg succesvol in die klasse was Sandra Horenga uit Briltil. Ze schreef zowel de tweede rubriek als de vijfde rubriek op haar naam. In de tweede rubriek mende ze Shinji van Stal Wainum Wisholt, een zesjarige zwarte ruin, naar de winst. Volgens de jury was deze combinatie duidelijk de beste van de zeven deelnemers. Sandra Horenga boekte ook met de vierjarige zwarte ruin Uvito van ’t Hoendiep succes, door daarmee de vijfde rubriek op haar naam te schrijven.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Waddenmusea bustour ook naar Museum Wierdenland en Kloostermuseum St. Bernardushof

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Erop uit in september en oktober met de culturele bustour vanaf station Groningen
Lees verder →
Kasteel lego

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Lees verder →
Kaboutervoetbal

Vervolg op het kaboutervoetbal bij vvZuidhorn

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
in het najaar van 2025 (30 augustus t/m 29 november) op zaterdagochtend
Lees verder →
Vacature

Beheerder en Gastvrouw of -heer gezocht bij Cultureel Centrum

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Verbind cultuur en gastvrijheid: ben jij de enthousiaste beheerder die onze bezoekers, huurders én artiesten van A tot Z welkom heet?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over grofvuil, Tegemoetkoming Meerkosten & huisvesting statushouder

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 augustus 2025
Lees verder →
Politieauto

Drie doden bij ongeluk op N355 bij Grijpskerk

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Twee auto's botsten rond 09.00 uur door onbekende oorzaak frontaal op elkaar
Lees verder →