Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Run op vrije kavels in nieuwe wijk Zuidhorn

7 december 2009    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - De economische recessie ten spijt is er een run op vrije kavels in nieuwbouwwijk De Oostergast in Zuidhorn. Vrijwel alle 25 beschikbaar kavels zijn in optie uitgegeven. Op een aantal

zuidhorn -

De economische recessie ten spijt is er een run op vrije kavels in nieuwbouwwijk De Oostergast in Zuidhorn. Vrijwel alle 25 beschikbaar kavels zijn in optie uitgegeven. Op een aantal kavels rust zelfs een dubbele optie, meldt wethouder Jan Oomkes.

Hij verwacht dat de gemeente uiterlijk januari door alle kavels heen is. Omdat de vraag blijft, is de gemeente in overleg met projectontwikkelaar PlegtVos. Die had in fase 1 van het nieuwbouwplan veertien zogeheten levensloopbestendige woningen willen bouwen. Volgens Oomkes is voor dit type woning geen animo gebleken. De gemeente wil bekijken of het mogelijk is om de grond, waarop deze woningen zouden verrijzen, kan worden overgenomen om er vrije kavels van te maken.

Volgens Oomkes ligt Zuidhorn nog steeds goed in de markt als het gaat om nieuwbouwhuizen. Onlangs nam aannemer Groothuis de verkoop ter hand nam van zeven nieuw te bouwen woningen - vijf vrijstaande en twee 2-onder-1 kap in Briltil. "Daarop zijn al vier opties verleend. Op de beide 2-onder-1-kappers is zelfs een dubbel optie genomen."

Volgend jaar wordt begonnen met fase 2 van De Oostergast. Oomkes verwacht dat het bouwen van een 70-tal woningen in deze volgende fase in september 2010 ter hand kan worden genomen.
7-12-2009 dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →