Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

RTVNoord zet Kunst route Zuidhorn in de etalage

22 september 2020    Zuidhorn-nieuws
Maandag interviewde Debbie voor het programma Karel op Noord, Marlies Bosch over de Kunst etalageroute in Zuidhorn
Rtvnoord debbie


 

Afgelopen zaterdag ging de etalageroute Zuidhorn officieel van start. Dit gebeurde voor wijnhandel Ghebels door het glas te heffen op Kunst en Cultuur. Beide zijn van grote invloed op geluk volgens wethouder Hielke Westra. Hij gaf het belang aan van kunst en cultuur in de samenleving, “het kunnen genieten van kunst kan zorgen voor een groter geluksgevoel”.

Dat kan tot en met 17 oktober door kunst spontaan te zien en te ervaren in het centrum van Zuidhorn in de etalages. Een bezoek aan musea of galerie is daarvoor niet nodig.

Hij was uiterst content met de hoeveelheid kunstenaars die dit jaar meedoen en de variëteit van werk. Vorig jaar was er werk van 16 kunstenaars, dit jaar is er werk te zien én te winnen van maar liefst 30!  Het winnen van een werk kan door het kopen van loten bij de deelnemende winkels. Voor € 5 krijgt men 3 loten.

Diversiteit
Er is een grote diversiteit aan werk dit jaar. Zo is er Grafisch werk in combinatie met film van Nadeschda Broere uit Oldehove. Door het scannen van een QR code is een film van Tineke Rouw-Oosterhuis met het lied - Nije wereld, nije laand  te zien ( https://youtu.be/jS1wGbYjHf0 )

Er is ruimtelijk werk van Wianda Keizer uit Den Ham en gesmede sieraden in edelmetaal van Roger Veldman. Dit alles in combinatie met acryl, en olieverfwerk op doek en textielkunst maakt een bezoek aan Zuidhorn zeer de moeite waard.

Van de route is een gratis plattegrond verkrijgbaar bij de deelnemende winkels. Bij restaurant Balk  aan de Gast is werk van Trijnie Wubbolt te zien. Ook is er ruime parkeergelegenheid, een goed vertrekpunt om de route te lopen.

De organisatie van de route is in handen van  » Stichting uit de Kunst met een financiële bijdrage van Zakenkring Zuidhorn, Langewold Beheer en de gemeente Westerkwartier.

» Bekijk hier alle deelnemende kunstenaars en winkels

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →
Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →