Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

rsg de Borgen opent deuren digitaal voor leerlingen groep 8

14 januari 2022    Zuidhorn-nieuws
Open Festival Week opnieuw online!
Leerlingen rsg de borgen

rsg de Borgen organiseert de Open Festival Week ook dit jaar online. “Op 1, 2 en 3 februari staan de vestigingen weer volledig in het teken van de  Open Festival Week. We ontwikkelen een gevarieerd programma voor iedere vestiging om leerlingen van groep 8 in de regio Westerkwartier-Noorderveld en omstreken kennis te laten maken met rsg de Borgen”, vertelt afdelingsdirecteur Sjoerd Louwes.

De Open Festival Week is voor groep acht leerlingen en hun ouder(s)/verzorger(s) om kennis te maken met de middelbare scholen in de regio Westerkwartier-Noorderveld. Het is een jaarlijks terugkerend evenement dat normaliter op de vestigingen zelf wordt georganiseerd. Bezoekers kunnen tijdens de Open Festival Week zelfstandig op de vestigingen rondlopen en er worden lesjes en presentaties gegeven die bijgewoond kunnen worden. Maar dit jaar moeten de leerlingen en ouder(s)/verzorger(s), net zoals vorig jaar, het doen met een virtuele rondleiding en interactief lesprogramma thuis vanaf een scherm. “Uiteraard houden we ons aan de maatregelen en daarom zorgen we voor een online programma. Voor de Esborg geldt een aangepast programma, waarin we toch een fysiek deel organiseren. Mocht het lukken om in februari alsnog fysiek onze vestigingen te laten zien, dan doen we dat natuurlijk”, aldus Louwes.

Regionale scholengemeenschap
rsg de Borgen is een regionale scholengemeenschap met vijf vestigingen in de gemeente Noordenveld en Westerkwartier met een breed aanbod van voortgezet onderwijs, van gymnasium tot praktijkonderwijs. “Hierdoor bieden we voor ieder kind een passende opleiding aan in de regio. Op dinsdag 1 februari richt het programma zich op de toekomstige leerlingen voor de Esborg en Lindenborg. Op woensdag 2 februari staan de Ronerborg en Woldborg centraal. Het programma eindigt op donderdag 3 februari waarin digitaal kennis gemaakt kan worden met de vestiging Nijeborg.” 

Interactief programma
Het belooft een veelzijdig programma te worden vanuit iedere vestiging. “Hierbij verklap ik alvast dat we een aantal mooie verrassingen voor de leerlingen in petto hebben. We maken een interactief programma zodat je op een superleuke manier kennis maakt met onze vestigingen. Het definitieve programma krijgen de mensen die zich aangemeld hebben zo spoedig mogelijk op de mail en is te lezen op de website”, aldus Louwes. Aanmelden is mogelijk via de website van rsg de Borgen (https://www.rsgdeborgen.nl/groep-8). Onder de aanmeldingen wordt een gouden ticket verloot voor wie de Open Festival Week extra speciaal wordt gemaakt. Meer daarover is te lezen op de website en via de socials van rsg de Borgen!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →
Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →