Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Rotte kies Boerema getrokken

17 april 2014    Zuidhorn-nieuws
Locatie Boerema wordt Locatie Jellema
Oomkes

Met het akkoord gaan van de raad om 95.000 euro beschikbaar te stellen in verband met de herontwikkeling van  locatie Boerema in Zuidhorn wordt de rotte kies getrokken in het centrum van Zuidhorn en opgevuld.

Deze oplossing is in de ogen van de raad een goede alhoewel GL zich afvroeg of het niet eerder op deze manier losgetrokken had kunnen worden. Ook stelde de fractie vraagtekens over het feit dat de buurt niet eerder is geïnformeerd. Oomkes stelde dat alle partijen water bij de wijn hebben moeten doen en dat zo’n proces zorgvuldig moet, en langdurig kan zijn. Hij zegde toe de buurtbewoners zo snel mogelijk te informeren.

Oomkes ontving van de fracties zeer veel (verdiende) complimenten over zijn werk de afgelopen periode mbt zijn portefeuille woningbouw. Het was een complete lofzang op zijn inbreng in de Oostergast, Dorpsvenne, Overtuinen en andere bouwprojecten.  Laat het helder zijn; het ligt niet aan Oomkes dat de PvdA niet in de coalitie zit.

 

Bouwbedrijf Notebomer uit Oldekerk kan voor de zomer de opstallen slopen.

Het bouwplan voorziet in 10 grondgebonden woningen in de sociale sector. Denk aan senioren,- en starterswoningen.  De laagbouw past in tegenstelling tot het eerdere Tademaplan van appartementen goed  in de Cultuur historische omgeving van de hervormde kerk.

Na sloop en verwijderen van benzine en gastanks moet ook de bodem gesaneerd worden. Eind januari 2015 is de grond volgens Cor Notebomer bouwrijp. Notebomer wil in fases gaan bouwen, als er drie verkocht zijn wordt er gebouwd.

Cor Notebomer “Dit werk past bij ons”
Bouwbedrijf Notebomer heeft 10-15 personeelsleden en is voornamelijk actief in omgeving Grootegast. Naast woningen, agrarische en industriële bouw wordt ook gebouwd voor de zorg. Een voorbeeld daarvan is een zorgboerderij in Drachten en in Oldekerk. Hij wil graag in Zuidhorn bouwen en dit project is past daar goed in. Hij heeft het volste vertrouwen en ziet de toekomst positief in.

  • Oomkes, Liset en Cor Notebomer
  • Oomkes dorpsvenne
  • Oomkes duurzaamheidsbeurs 2013
  • Oomkes hekkemalocatie
  • Oomkes oplevering starterswoningen
  • Oomkes oplevering starterswoningen2
  • Oomkes starterswoningen
  • Oomkes zuiderzon
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →
Marrit westerhuis

Verrassende expositie in Zuidhorn met still shots en storyboards

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
viltwerken, still shots en storyboards van haar animaties
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Heb een mooie zomer!, Doe mee met de KCA route & Voetjes-actie

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 juli
Lees verder →