Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Rotte kies Boerema getrokken

17 april 2014    Zuidhorn-nieuws
Locatie Boerema wordt Locatie Jellema
Oomkes

Met het akkoord gaan van de raad om 95.000 euro beschikbaar te stellen in verband met de herontwikkeling van  locatie Boerema in Zuidhorn wordt de rotte kies getrokken in het centrum van Zuidhorn en opgevuld.

Deze oplossing is in de ogen van de raad een goede alhoewel GL zich afvroeg of het niet eerder op deze manier losgetrokken had kunnen worden. Ook stelde de fractie vraagtekens over het feit dat de buurt niet eerder is geïnformeerd. Oomkes stelde dat alle partijen water bij de wijn hebben moeten doen en dat zo’n proces zorgvuldig moet, en langdurig kan zijn. Hij zegde toe de buurtbewoners zo snel mogelijk te informeren.

Oomkes ontving van de fracties zeer veel (verdiende) complimenten over zijn werk de afgelopen periode mbt zijn portefeuille woningbouw. Het was een complete lofzang op zijn inbreng in de Oostergast, Dorpsvenne, Overtuinen en andere bouwprojecten.  Laat het helder zijn; het ligt niet aan Oomkes dat de PvdA niet in de coalitie zit.

 

Bouwbedrijf Notebomer uit Oldekerk kan voor de zomer de opstallen slopen.

Het bouwplan voorziet in 10 grondgebonden woningen in de sociale sector. Denk aan senioren,- en starterswoningen.  De laagbouw past in tegenstelling tot het eerdere Tademaplan van appartementen goed  in de Cultuur historische omgeving van de hervormde kerk.

Na sloop en verwijderen van benzine en gastanks moet ook de bodem gesaneerd worden. Eind januari 2015 is de grond volgens Cor Notebomer bouwrijp. Notebomer wil in fases gaan bouwen, als er drie verkocht zijn wordt er gebouwd.

Cor Notebomer “Dit werk past bij ons”
Bouwbedrijf Notebomer heeft 10-15 personeelsleden en is voornamelijk actief in omgeving Grootegast. Naast woningen, agrarische en industriële bouw wordt ook gebouwd voor de zorg. Een voorbeeld daarvan is een zorgboerderij in Drachten en in Oldekerk. Hij wil graag in Zuidhorn bouwen en dit project is past daar goed in. Hij heeft het volste vertrouwen en ziet de toekomst positief in.

  • Oomkes, Liset en Cor Notebomer
  • Oomkes dorpsvenne
  • Oomkes duurzaamheidsbeurs 2013
  • Oomkes hekkemalocatie
  • Oomkes oplevering starterswoningen
  • Oomkes oplevering starterswoningen2
  • Oomkes starterswoningen
  • Oomkes zuiderzon
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Campina boerderijdag aalfs noordhorn (6)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 25 mei laten boeren zien waar zuivel vandaan komt
Lees verder →
Teun, pieternel en meindert show 29 mei-1

De Grensrechters te gast bij de Teun, Pieternel en Meindert show

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 29 mei presenteert In ‘t Holt 1654 een extra bijzondere versie van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Bob en hennie ansing

Verhalen van Gronings Vuur: Bob en Hennie Ansing - As de wereld n dörpshoes was

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Balkhuys

Start grondwerkzaamheden Balklocatie Zuidhorn

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De verkoop van de woningen start eind mei 2026.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over 4 mei herdenkingen gemeente, aanmelden evenement & verkeersdrukte Truckrun

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 april
Lees verder →
Oranjemarkt 2026 (1)

Zuidhorn viert Koningsdag met markt en muziek

27 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Bezoekers genieten van de vele koopjes, muzikanten in de dop en veel "vreterij".
Lees verder →