Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Rondleiding door de tentoonstelling Etrusken: Pracht en Macht

4 oktober 2024    Zuidhorn-nieuws
In de Maand van de Geschiedenis verzorgt Regina Willemsen, kenner van de Etruskische cultuur en voormalig reisleidster in Italië, een inleiding over de Etrusken gevolgd door een rondleiding door de expositie.
Etruskische askist, collectie rmo leiden-1

 Ze vertelt hoe verbaast men in de 18 e en 19 e eeuw was toen het erop leek dat er voor de Romeinen in centraal Italië een ander volk leefde met een andere cultuur, taal en grote welvarendheid. Kon dat echt waar zijn? Of was het nep.
Willemsen geeft het antwoord tijdens een korte inleiding gevolgd door een rondleiding. De expositie gaat over de eerste grote beschaving in Italië, die bloeide tussen de 9e en 1ste eeuw v. Chr. en haar hoogtepunt beleefde rond 600 v. Chr. In dezelfde tijd vestigden de eerste mensen zich in Noord-Nederland op de hoogste plekken langs de prielen en aan het wad en begonnen wierden te bouwen om hun erf en huis te beschermen tegen overstromingen. Museum Wierdenland biedt de bezoeker met deze tentoonstelling een kijkje in de bijzondere wereld van een zeer ontwikkeld volk dat lang voor de Romeinen de dienst uitmaakte in
Midden-Italië. Aardewerk in Griekse stijlen, bronzen kannen en zwarte glanzende vazen illustreren de verre handelsbetrekkingen van de Etrusken, terwijl bronzen spiegels en gouden sieraden hun rijkdom belichten. 

Verschillende offerbeeldjes en rijk gedecoreerde askisten geven inzicht in hun godenwereld en dodencultuur. In de tentoonstelling komen ookaloude vragen over de herkomst van de Etrusken en over hun taal en mysterieuze voorspellingspraktijken aan bod. De tentoonstelling zal nog meer voor deelnemers gaan leven door rondleiding.

Wanneer: zaterdag 19 oktober van 14.00 – 15.00 uur
Kosten: entreekosten + € 5,- inclusief een kopje koffie/thee
Opgave: boekingen@wierdenland.nl
Museum Wierdenland
Van Swinderenweg 10, Ezinge
http://www.wierdenland.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →