Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Rondje zummer

RTV Noord kiest deze zomer weer het ruime sop. De provincie Groningen heeft een schat aan prachtige vaarroutes. Het verslaggeversduo’s gaat aan boord van de speciale ‘Rondje Zummerboot’ drie weken lang – van maandag 6 tot en met vrijdag 24 juli – een groot deel van onze provincie door om te laten zien hoe divers en mooi onze provincie is vanaf het water. 

Dit zijn de boten
De boten hebben dit jaar de namen van twee Groninger sporthelden. De redactieboot heeft de naam ‘Ranomi’ gekregen, vernoemd naar zwemkampioen Ranomi Kromowidjojo uit Sauwerd. De techniekboot draagt de naam ‘Bauke’, vernoemd naar wielerkampioen Bauke Mollema uit Zuidhorn.

Route 3: Van 20 tot en met vrijdag 24 juli varen Léonie Albers en Daniël Theelen van Baflo langs Eenrum, Wehe-den Hoorn, Leens en Ulrum naar Zoutkamp. Daarna varen zij de Lauwers om via Lauwerzijl, Munnekezijl en Pieterzijl te eindigen in Visvliet. Deze week staan zwemmen en watersport centraal.

Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan. 
Bij de brug zullen dan ook aanwezig zijn de mensen van de reddings brigade. Niet te vergeten een optreden van zanger Burdy. Daarnaast zullen Eise Eisinga en de Droomfee aanwezig zijn om hun in ons dorp welkom te heten. Het zou mooi zijn als daar ook veel zwemmers aanwezig zijn om hun te verwelkomen. 

Vanuit Stichting Gastvrijheid aan de Lauwers is gevraagd of Geert Zijlstra, verhalenverteller uit Pieterzijl en Ursula Appolt, voorzitter van Stichting Gastvrijheid aan de Lauwers uit Visvliet, vanaf 10.00 uur mee willen varen van Zoutkamp naar Munnekezijl.

Tijdens deze vaartocht zal Geert vertellen over de geschiedenis van de Lauwers en de omliggende dorpen. Ursula zal ingaan op de activiteiten van de stichting, de samenwerking binnen Dag van de Lauwers en de ambitie om de historische verbinding tussen de Lauwers en het Reitdiep te herstellen door middel van een nieuwe sluis.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie nemen afscheid 2026 (1)

Ton en Bennie: Bedankt voor het in ere herstellen van in ’t Holt en de mooie momenten

07 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Afscheid van bevlogen uitbaters
Lees verder →
Fcgroningen on tour

FC Groningen On Tour komt naar vv Zuidhorn

07 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Kappen & draaien als David van der Werff en Suze Nicolai
Lees verder →
Herdenksceremonie knil-militairen nuis

Gedenktekens onthuld en bijzondere status voor Molukse KNIL-graven

07 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Blijvende herinnering
Lees verder →
Robert ellenkamp

Robert Ellenkamp, hoofdredacteur van Agrio spreekt bij CDA Westerkwartier

07 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
bijeenkomst in Marum
Lees verder →
Zunobri 2026 veld

Goed begin is het halve werk: ZuNoBri opent seizoen met klinkende overwinning

07 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri schiet gelijk uit de startblokken
Lees verder →
Mysterieus wk

Opening expositie Mysterieus Westerkwartier

07 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Losjes gebaseerd op (on)bekende mysteries
Lees verder →