Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Rijksbijdrage voor Bibliotheek Oldehove en stichting Curringherveld

27 oktober 2023    Zuidhorn-nieuws
Directe bijdrage voor noodlijdende voorzieningen

Vooruitlopend op de Sociale Agenda (onderdeel van Nij Begun) heeft het Rijk voor het zomerreces een uitvraag aan Groninger gemeenten gedaan. De vraag was om voorzieningen voor te stellen die niet kunnen wachten tot er geld vrij komt vanuit de Sociale Agenda. Na een zorgvuldige afweging zijn er twee voorzieningen voorgesteld die voldoen aan de eisen: Stichting Curringherveld en Bibliotheek Oldehove. Voor deze voorzieningen is een aanvraag gedaan en deze zijn goedgekeurd door het ministerie van EZK en SZW.

Bibliotheek Oldehove
Het voortbestaan van de bibliotheekfunctie Oldehove voor ontmoeting, educatie en recreatie in het dorp Oldehove is van groot belang. In het dorp Oldehove staat een aantal voorzieningen onder druk. De toegezegde bijdrage helpt om Bibliotheek Oldehove overeind te houden .

Stichting Curringherveld
Stichting Curringherveld zet zich in voor de versterking van cultuurhistorische, landschappelijke en natuurlijke waarden. Vrijwilligers zijn verantwoordelijk voor het beheer, de educatie van schoolkinderen in samenwerking met de school De Groene Borgh en de recreatie. Ze doen dit vanuit de Curringherschuur, die volledig zelfvoorzienend functioneert door middel van zonnepanelen en accu's. De verzekering wil de huidige schuur niet meer verzekeren in verband met de combinatie van riet, veel hout en zonnepanelen. De verzekering stopt op 1 januari 2024. Voor die tijd moet er een oplossing zijn anders dreigt er een einde te komen aan de Curringherschuur en het Curringherveld. Die oplossing is gevonden in een buitenopstelling voor de accu’s en de zonnepanelen. Voor realisatie van dit project heeft het Rijk de bijdrage toegekend.

In afwachting van de Sociale Agenda
De uitvraag van het Rijk was eenmalig, om te voorkomen dat voorzieningen met een belangrijke functie voor de leefbaarheid dreigen te verdwijnen in afwachting van het opstellen van de Sociale Agenda. De Sociale Agenda wordt een programma voor de verbetering van de brede welvaart en leefbaarheid in de regio Groningen en Noord Drenthe. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke krijgt eervol afscheid bij de start in Bergamo

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Emoties bij de finish aan het Lago di Como
Lees verder →
Internationaal271026

K.V. Zunobri 27 oktober weer internationaal

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zimbabwe en Armenië zullen hun entree doen in Zuidhorn
Lees verder →
Peuterdans-2-980x654

Samen dansen met je peuter!

09 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Op woensdagochtend is het feest in Zuidhorn!
Lees verder →