Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Richard Lamberst verkozen tot lijsttrekker VZ Westerkwartier

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
blok lijstduwers met oudgedienden
Richard lamberst vz

WESTERKWARTIER – Tijdens de drukbezochte Algemene Ledenvergadering van VZ Westerkwartier in dorpshuis ’t Hornhuus in Kornhorn is Richard Lamberst verkozen tot lijsttrekker richting de gemeenteraadsverkiezing op 18 maart aanstaande. De 45-jarige Lamberst is woonachtig in Leek en momenteel wethouder van de gemeente Westerkwartier namens VZ Westerkwartier. Op plek 2 prijkt de naam van fractievoorzitter Frantina Kiekebeld (Oldekerk), gevolgd door Johan de Vries (Leek).

Lamberst: “We gaan de campagne in met een mooie lijst waar ervaring en nieuw talent samenkomen. Ik kijk enorm uit naar de verkiezingen en ik hoop dat onze inwoners wederom het vertrouwen in VZ Westerkwartier laten blijken, zoals ze dat in 2022 hebben gedaan. Het sleutelwoord de komende periode is ‘samen’. Samen met de mensen op de kieslijst én onze inwoners zetten we de schouders eronder en werken we aan mooier, socialer en veiliger Westerkwartier. Samen bereik je meer.”

Dubbele cijfers
Tijdens de laatste gemeenteraadsverkiezingen in 2022 kwam VZ Westerkwartier als grootste uit de stembus met 10 zetels en levert twee wethouders aan het college van burgemeester en wethouders. Met Richard Lamberst maakt ook Hans Haze deel uit van het college. Een prestatie die de partij wil herhalen op 18 maart 2026. Lamberst acht die kans reëel: “VZ Westerkwartier is de enige echte lokale partij in het Westerkwartier. Een partij die al meer dan 25 jaar luistert naar de samenleving en dat zal blijven doen.”

Duwblok
Uniek is dat de kieslijst van VZ Westerkwartier wordt afgesloten met een blok lijstduwers. Wethouder Hans Haze, oudgedienden Harm Beute en Ytsen van der Velde, demissionair staatssecretaris Eddie van Marum en demissionair minister Gouke Moes sluiten de lijst af. Tevens schuift VZ Westerkwartier de zittende wethouders Haze en Lamberst naar voren als kandidaat-wethouders voor de volgende bestuursperiode. Frantina Kiekebeld is de beoogd fractievoorzitter.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pillentoppers

Pillen topper Janneke van der Leest beklimt de Alpe d’HuZes

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
4 juni samen de berg op met collega's Aukelina en Gineke
Lees verder →
Fietshelling (3)

Hellingbanen brug Zuidhorn-Noordhorn later open

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
vanaf dinsdag 20 januari klaar voor voetgangers en fietsers
Lees verder →
Richard lamberst vz

Richard Lamberst verkozen tot lijsttrekker VZ Westerkwartier

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
blok lijstduwers met oudgedienden
Lees verder →
Zusan seggelinck

Muzikale Nijjoarsvisite PLACK Westerkwartier goed bezocht

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Feestelijke avond in het Baron Theater
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur! in Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Theater project Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen. In elke gemeente wordt het gesprek op gang gebracht over de uitdagingen die de toekomst met zich meebrengt.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Openbare raadsactiviteit Gebiedstransformatie in het Zuidelijk Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In een raadsactiviteit worden de fracties geïnformeerd
Lees verder →