Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Reanimatie estafette Zuidhorn en Den Horn

24 december 2013    Zuidhorn-nieuws
Doel: binnen 6-minuten ergens in uw omgeving een reanimatie op starten en samen met andere burgerhulpverleners.
Aed

Dankzij een sponsorovereenkomst met de Gemeente Zuidhorn organiseert stichting Groningen HartVeilig (GHV) op 24 en 25 januari een reanimatie-estafette in Zuidhorn en een extra informatieavond op 13 januari in Den Horn voor inwoners van deze gemeente.

Burgerhulpverleners die aangemeld zijn bij GHV en HartslagNu krijgen in geval van een reanimatie bij hen in de buurt van de 112-meldkamer gelijktijdig met de ambulance een sms waarin gevraagd wordt om naar het slachtoffer te gaan en de reanimatie op te starten. Indien er een AED in de buurt beschikbaar is zal een gedeelte van de burgerhulpverleners een sms krijgen waarin wordt gevraagd of ze eerst de AED halen en vervolgens naar het slachtoffer willen gaan.

GHV is in mei 2012 opgericht en heeft inmiddels bijna 1.500 vrijwilligers. Het doel van GHV is om de overlevingskans na een reanimatie te verdubbelen ten opzichte van de periode voordat HartslagNu in werking was. Dit zal bereikt worden als er ongeveer 3.000 vrijwilligers aan dit project meedoen.

De estafette begint vrijdagavond 24 januari met een voorlichtingsavond in het gebouw van het Rode Kruis in Zuidhorn. Tijdens deze avond waarbij de koffie vanaf 19.30 uur klaarstaat en de aanvang 20.00 uur is, komen alle aspecten van de burgerhulpverlening aan de orde waarbij onder andere het alarmeringssysteem HartslagNu wordt uitgelegd. Mocht u deze avond verhinderd zijn is het ook mogelijk om deze informatieavond op maandag 13 januari in Den Horn te volgen. Mocht ook dat niet lukken kunt u de agenda van GHV raadplegen, hierop staan alle activiteiten en dus ook de informatieavonden vermeld.  
Zaterdagochtend 25 januari wordt vanaf 09.00 uur in het Rode Kruis gebouw de gratis reanimatie/ AED cursus gegeven. Mensen die al een geldig certificaat/diploma hebben hoeven deze ochtend niet bij te wonen maar kunnen tussen 12.00 en 13.00 uur weer aanschuiven bij de lunch. Tijdens de lunch is er, voor de mensen die dat willen, ook nog ruime gelegenheid om te oefenen.
Vanaf 13.00 uur beginnen de 6-minutentrainingen. Op verschillende locaties in Zuidhorn ligt een reanimatiepop waarbij ook een instructeur en een Lotus slachtoffer aanwezig zijn. De bedoeling van deze training is dat u werkelijk gaat ervaren wat het betekent om binnen 6-minuten ergens in uw omgeving een reanimatie op te moeten starten en samen te werken met andere burgerhulpverleners. Deze training bootst voor een groot gedeelte de realiteit na. Rond 14.30 eindigt de estafette weer in het Rode Kruis gebouw met de uitreiking van de certificaten en de reanimatiehesjes. Hierbij is er ook ruime gelegenheid om na te praten over de ervaringen van de praktijktraining.

De gehele estafette is gratis, inclusief de lunch en wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Zuidhorn en de supermarkt Poiesz te Zuidhorn. Van harte welkom!

Contactpersoon in Zuidhorn is Hanneke Schipper, tel. 507262 (maar wel aanmelden via GHV). 
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Betten scheiddoos

Wethouder Jeroen Betten overhandigt Scheiddoos aan basisschool De Molenberg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De Scheiddoos van Villa Pinedo helpt kinderen om te gaan met de scheiding van hun ouders.
Lees verder →
Hanckemaborg (3)

Provincie verhoogt subsidie voor onderhoud monumenten

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Eigenaren van rijksmonumenten in Groningen kunnen in 2026 rekenen op extra steun voor restauratie en groot onderhoud.
Lees verder →
Nad daad architecten

Vondsten uit ons verleden krijgen nieuw toekomstbestendig thuis

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Noordelijk Archeologisch Depot (NAD) in Nuis wordt verbouwd.
Lees verder →
Moeder-kind

Landelijke Week van de Pleegzorg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdens deze week is er aandacht voor kinderen die nog wachten op een tweede thuis
Lees verder →
Gebiedswethouders westerkwartier

Gebiedswethouders Westerkwartier voor dorp of wijk

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Nieuwe verdeling wethouders per gebied
Lees verder →
Adviesraad

Voorzitter gezocht met hart voor Westerkwartier

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Adviesraad Sociaal Domein Westerkwartier zoekt onafhankelijke voorzitter
Lees verder →