Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Realisatie laatste stuk fietspad Aalsum en Electra

18 januari 2011    Zuidhorn-nieuws
De gemeente kan de laatste twee kilometer van het fietspad Niehove-Aalsum-Oldehove-Electra aanleggen. Het gaat om de laatste schakel tussen Aalsum naar Electra. Hiermee gaat een lang gekoesterde wens van de aangrenzende dorpen

De gemeente kan de laatste twee kilometer van het fietspad Niehove-Aalsum-Oldehove-Electra aanleggen. Het gaat om de laatste schakel tussen Aalsum naar Electra. Hiermee gaat een lang gekoesterde wens van de aangrenzende dorpen in vervulling. Door dit fietspad kunnen kinderen veiliger op de fiets naar zwembad Electra. De kosten voor aanleg zijn begroot op € 400.000 en volgens de huidige planning zal het fietspad eind 2011 worden aangelegd. Met het fietspad willen de gemeente en de provincie het cultuur- en natuurtoerisme in het Middag-Humsterland stimuleren.

Toeristische fietsverbinding
Het genoemde fietspad loopt langs diverse toeristische trekpleisters zoals Natuurboerderij Lammerburen en de Oldehoofster Kaasboerderij te Oldehove. Bij de huidige brug over het Kommerzijlssterrijt ligt, nabij het Reitdiep, een openlucht zwembad, jachthaven, camping met restaurant en het gemaal ‘De Waterwolf’. Het fietspad sluit aan op het al gerealiseerde fietspadennetwerk in het zuidelijk en oostelijk deel van het oudste cultuurlandschap van Nederland; Middag-Humsterland. Aan de noordkant sluit het via het buurtschap Electra aan op het verderop gelegen bestaande fietspadennetwerk in de gemeente De Marne. Het fietspad vormt daarmee een aantrekkelijke en veilige fietsverbinding tussen het Zuidelijk Westerkwartier, Nationaal Landschap Middag-Humsterland en het Nationaal Park Lauwersmeer.

Bijdragen
De aanleg van het laatste stuk fietspad is mogelijk door bijdragen van de gemeente, de provincie, Leader en het Rijk. Door het oorspronkelijke plan te versoberen en de verschillende stromen van cofinanciering aan elkaar te koppelen, is het gelukt subsidie te krijgen. De gemeente draagt € 81.265 bij aan het project. Dit zijn kosten die de gemeente in 2008 al heeft gemaakt voor de aankoop van de benodigde gronden. Daarnaast draagt Leader € 75.000 bij, de provincie € 75.000 en Gebiedscommissie Middag-Humsterland (Investeringsbudget Landelijk Gebied (ILG)/Rijk) € 168.735.

Fietspad Zuidhorn-Den Horn
De gemeente wacht op de formele afronding van de subsidieaanvragen voor het fietspad Zuidhorn-Den Horn. De aanleg van het fietspad is opgenomen in het uitvoeringsprogramma van de Regiovisie Groningen-Assen. Realisatie van het fietspad is afhankelijk van subsidies uit onder meer het Regiofonds en de provincie, die wacht op een BDU-beschikking (Brede Doeluitkering) vanuit het Rijk. De komende tijd komt hier meer duidelijkheid over.

18-01-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pillentoppers

Pillen topper Janneke van der Leest beklimt de Alpe d’HuZes

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
4 juni samen de berg op met collega's Aukelina en Gineke
Lees verder →
Fietshelling (3)

Hellingbanen brug Zuidhorn-Noordhorn later open

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
vanaf dinsdag 20 januari klaar voor voetgangers en fietsers
Lees verder →
Richard lamberst vz

Richard Lamberst verkozen tot lijsttrekker VZ Westerkwartier

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
blok lijstduwers met oudgedienden
Lees verder →
Zusan seggelinck

Muzikale Nijjoarsvisite PLACK Westerkwartier goed bezocht

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Feestelijke avond in het Baron Theater
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur! in Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Theater project Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen. In elke gemeente wordt het gesprek op gang gebracht over de uitdagingen die de toekomst met zich meebrengt.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Openbare raadsactiviteit Gebiedstransformatie in het Zuidelijk Westerkwartier

16 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In een raadsactiviteit worden de fracties geïnformeerd
Lees verder →