Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raden vier gemeenten Westerkwartier stellen Herindelingsontwerp vast

16 januari 2017    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De provincie geeft een zienswijze op het herindelingsadvies

Maandagavond 16 januari 2017 hebben de gemeenteraden van Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn het Herindelingsontwerp en het bijbehorende plan van aanpak voor de nieuw te vormen gemeente Westerkwartier per 1 januari 2019 vastgesteld. Dinsdag 17 januari aanstaande stelt de gemeenteraad van Winsum dit Herindelingsontwerp vast.

Een deel van de gemeente Winsum, te weten de dorpen Ezinge, Feerwerd en Garnwerd, die in het Middag-Humsterland liggen, gaat met ingang van 1 januari 2019 over naar de gemeente Westerkwartier. Dit als gevolg van de uitslag van een volksraadpleging, die in november/december 2016 jaar is gehouden onder de inwoners van Middag-Humsterland. De meerderheid heeft hierin aangegeven na de herindeling bij de gemeente Westerkwartier te willen behoren. De raden van de gemeenten Winsum en Zuidhorn hebben besloten, op basis van deze uitslag, over te gaan tot een wijziging van de grens tussen beide gemeenten. Het gehele Middag-Humsterland wordt onderdeel van de nieuwe gemeente Westerkwartier. Dit is verwerkt in het Herindelingsontwerp.

Zienswijzen
Inwoners, ondernemers, buurgemeenten, maar ook andere belangstellenden kunnen de gemeenten laten weten, wat ze van de herindeling vinden. Ze kunnen hiervoor een zienswijze indienen. Dit kan vanaf 23 januari aanstaande gedurende acht weken door middel van een brief. De gemeenten plaatsen een officiële publicatie op hun gemeentepagina/gemeenteblad waarin staat aangegeven hoe en waar mensen hun zienswijze kunnen indienen. Dat kan een kritische, maar ook een ondersteunende zienswijze zijn. Na de periode van acht weken reageren de gemeenten op de zienswijzen. Eventueel vindt naar aanleiding van de zienswijzen een aanpassing van het Herindelingsontwerp plaats.

Herindelingsadvies
Na het verwerken van de de zienswijzen, behandelen de raden het Herindelingsontwerp opnieuw. Na vaststelling door de raden, krijgt het ontwerp de status van herindelingsadvies. Hierna zijn de provincie, het Kabinet en het parlement aan zet. De provincie geeft een zienswijze op het herindelingsadvies. Het Kabinet maakt een herindelingswet, die de Tweede en Eerste Kamer moeten goedkeuren. Na goedkeuring door beide Kamers, vinden eind 2018 gemeenteraadsverkiezingen plaats.

Voorbereidingen nieuwe gemeente
Ondertussen treffen de vier gemeenten (en deels ook Winsum) voorbereidingen, zodat de nieuwe gemeente Westerkwartier op 1 januari 2019 van start kan. De gemeenten gaan onder meer aan de slag met het omzetten van de visie  uit het Herindelingsontwerp in beleid. Daarnaast moeten ook veel praktische, organisatorische en personele zaken worden geregeld.

Meer informatie
Meer informatie over de herindeling is te vinden op de herindelingswebsite http://herindeling.westerkwartier.nl/.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →