Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

RABO baalt van Noordhorner journalist Jasper Been

16 april 2024    Zuidhorn-nieuws
Been legt betrokkenheid bank bloot bij illegale ontbossers Brazilië
Jasper been

Ruim 7 maanden heeft journalist Jasper Been samen met collega Jeroen Groot gewerkt aan een artikel over de betrokkenheid van de RABO bij illegale ontbossers in Brazilië. Hiervoor zijn de bij het Financieel Dagblad werkzame Jasper en Jeroen genomineerd voor een Tegel in de categorie Data.

RABO zegt in Brazilië een ‘nultolerantiebeleid’ te hanteren ten aanzien van ontbossing maar in de Cerrado financiert de bank boeren die door de milieu-autoriteit worden beschouwd als ontbossers. Vanuit Nederland onderzocht Jasper de zaak terwijl Jeroen afreisde naar ( het niet ongevaarlijke ) Brazilië. Samen ontdekten ze dat RABO krediet blijft verlenen en zelfs ophogen aan een bedrijf wat een embargo kreeg opgelegd.

De bank die in eigen promotiemateriaal prat gaat op duurzame landbouw en zegt: "Iedereen die zich na 2005 schuldig heeft gemaakt aan illegale ontbossing is niet welkom als klant" blijkt te jokken.

6 mei is in de Koninklijke Schouwburg de uitreiking. De beste journalisten van Nederland worden gelauwerd.  

Lees het hele artikel en de reactie van RABO op de FD site
» Jasper Been en Jeroen Groot, “Rabobank en de ontbossers”
 

 

In 2023 ontving Jasper Been in de categorie Pionier voor “De Groningen Gasmiljarden” de prijs » Meer daar over

Ook was hij betrokken bij een artikel wat voormalig Jumbo topman Frits van Eerd ten val bracht.

De Tegel is de belangrijkste Nederlandse prijs voor journalistiek. De prijs wordt in diverse categorieën door een vakjury toegekend. De tegel wordt sinds 2006 uitgereikt en na het winnen is “ je kostje gekocht”.

Alles over De Tegel 

  • Jasper been en lyanne in 2023
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Parkeren overtuinen (2)

Niet parkeren op de Overtuinen: voor een veilig en prettig centrum van Zuidhorn

23 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Binnenkort vier nieuwe parkeervakken aan langs de Burg. Kruisingalaan
Lees verder →
Betaalbaar duurzaam bouwen

Naar de Tekentafel: schets mee

23 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
GroenLinks-PvdA Westerkwartier organiseert begin maart een drietal Tekentafels. Het motto is: denk mee, praat mee, beïnvloedt mee en schets Westerkwartier vier jaar verder.
Lees verder →
Richard lamberst

Gemeente Westerkwartier stelt Economische visie vast

19 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"Een gezonde economie is de basis om maatschappelijke waarde te scheppen voor onze inwoners"
Lees verder →
Stemmen-2

StemWijzer en AlleKandidaten gelanceerd in Westerkwartier!

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart
Lees verder →
Batterijcontainers-een-revolutie-in-energieopslag-voor-verschillende-sectoren

Fonds Nieuwe Doen introduceert Batterijlening met tijdelijke rentekorting

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opslag maakt verduurzaming weer rendabel
Lees verder →
Kalenderfotowedstrijd

Fotowedstrijd van Het Groninger Landschap

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle winnende foto’s worden opgenomen in de kalender 2027 van Het Groninger Landschap
Lees verder →