Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raads- en collegeleden Westerkwartier in Vrouwenmars1945

15 april 2024    Zuidhorn-nieuws
Vrouwenmars

Bijna tweehonderd wandelaars vertrokken zondagmorgen in de richting van Grijpskerk, als eerbetoon aan de 116 vrouwen die in 1945 van Kamp Westerbork naar uiteindelijk Visvliet moesten lopen

Verschillende raadsleden en twee collegeleden van Westerkwartier hebben meegelopen in de Vrouwenmars1945. Zij deden dat vanaf de Rieks Sennemabrug over het Van Starkenborghkanaal in Noordhorn naar De Nieuwe Wierde in Grijpskerk.

Precies 79 jaar na de bevrijding van de 116 gevangen vrouwen werd voor de vierde keer de herinneringswandeltocht Vrouwenmars1945 gehouden.

In april 1945 zat in Kamp Westerbork een groep van 116 vrouwelijke politieke gevangenen opgesloten. De Duitse bezetter besloot, in het zicht van zijn overgave, deze vrouwen te evacueren. De gevaarlijke en angstige tocht trok drie nachten lang door Drenthe richting Groningen. Uiteindelijk kwam de bevrijding bij Grijpskerk.

Vorig jaar legde de herinneringstocht het deel af van Kamp Westerbork naar het Huis van Bewaring in Groningen. Dit jaar werd de tocht gelopen van het Huis van Bewaring naar Grijpskerk.

Enkele raads- en collegeleden liepen de tocht mee van de Riek Sennemabrug in Noordhorn naar Grijpskerk. Met de keuze voor de Riek Sennemabrug wordt deze naamgever uit Zuidhorn geërd: zij was verzetsstrijder in de Tweede Wereldoorlog, werd gevangen gezet in Westerbork en liep uiteindelijk in april 1945 ook de vrouwenmars.
 

Raads- en collegeleden van Westerkwartier doen met hun project “Brein & Bast” regelmatig mee aan activiteiten in een van de dorpen van Westerkwartier. Eerdere activiteiten waar ze aan meededen, waren de Kerstwandeling in Sebaldeburen en de Spelletjesavond in het Grijpskerker Bakkerscafé. Zo doende zijn raads- en collegeleden op ongedwongen wijze benaderbaar. Tegelijkertijd wordt extra aandacht gegeven aan de betreffende activiteit. De raadsleden die dit keer van de partij waren: Mark Veenstra (PvdA), Anneke Laan (Sterk Westerkwartier), Emil Klok (GroenLinks), Arina Havinga (CU), Reinette Gjaltema (CDA) en Klaas-Wybo van der Hoek (GroenLinks). Van het college liepen mee: wethouder Hans Haze en burgemeester Ard van der Tuuk.

Bij de foto van Myra Eeken-Hermans: Raads- en collegeleden met enkele introducees  en organisatoren bij de Riek Sennemabrug over het Van Starkenborghkanaal (Noordhorn).

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ondertekening koopvereenkomst tussen de gasten zuidhorn - buiten

Sociale huurwoningen en kinderopvang op terrein Tussen de Gasten in Zuidhorn

17 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De verwachting is, dat de gemeenteraad deze zomer een besluit neemt over het omgevingsplan.
Lees verder →
Inclusiekaravaan

De Inclusiekaravaan: Een diverse tentoonstelling

17 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Opening fototentoonstelling Inclusiekaravaan – 19 maart
Lees verder →
Sgp

SGP Westerkwartier verwelkomt haar 250ste lid

17 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
een heerlijke doos gebak als welkomstcadeau
Lees verder →
Sterkwkwoning

Woningbouw – bouwen voor onze eigen inwoners!!

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Wij, Sterk Westerkwartier, vinden dat woningbouw moet aansluiten bij de echte behoefte van onze inwoners
Lees verder →
Zunobri zaal

Zunobri 1 wint ook laatste zaalwedstrijd

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
De wedstrijd begint met een doelpunt voor NKC/Wees Kwiek, maar Yoram Birza en Stefan Steenbergen schieten de stand naar 1-2.
Lees verder →
Team 1 jeugd 5-5 bij zwolle 2.

Knap gelijkspel jeugd Talero 1 in Zwolle

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Kopman Mathijs Boer won twee wedstrijden met overtuiging.
Lees verder →