Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raad Westerkwartier bij mogelijk tracé hoogspanningsleiding Zuiderpolder

28 april 2025    Zuidhorn-nieuws
In de ogen van agrariërs en inwoners in Zuiderpolder is deze route rampzalig voor de in hun polder nestelende weidevogels
Mogelijk trace hoogspanningsleiding zuiderpolder

De gemeenteraad van Westerkwartier en wethouder Bert Nederveen hebben een werkbezoek gebracht aan de Zuiderpolder bij Zuidhorn.

Er komt een hoogspanningsverbinding van 380kV van Vierverlaten naar Ens. Een van de tracés gaat vanaf Vierverlaten net zuidelijk langs Den Horn, door het voormalig stroomdal Oude Riet en dan dwars door de Zuiderpolder. Bovendien doorsnijdt dat tracé de Fanerpolder naar het westen. In de ogen van agrariërs en inwoners in Zuiderpolder is deze route rampzalig voor de in hun polder nestelende weidevogels.

De raadsleden waren te gast op het bedrijf van de familie Moes. Agrariër Moes: “Wij zien zeker het nut en de noodzaak van de elektriciteitsleidingen. Iedereen wil stroom uit het stopcontact. Maar deze route jaagt weidevogels weg. Grutto’s en tureluurs zullen domweg niet meer binnen 200 - 250 meter van een 380kV leiding gaan zitten broeden. Bovendien zijn deze soorten erg trouw aan de plaats. Als hun geboortegrond overhoop gehaald blijkt te zijn bij terugkomst uit het zuiden, zoeken ze niet zomaar een willekeurig nieuw plekje op. Dan is het gedaan. Dat zou een klap voor de stand van weidevogels, die toch al sterk achteruitgaat.”

De agrariërs en inwoners van Zuiderpolder pleiten voor een tracé langs bestaande routes, zoals de snelweg. Zij worden daarbij gesteund door Boer en Natuur Groningen West, een collectief van 700 agrariërs en anderen die zich onder meer inzetten voor weidevogels.

De verwachting is dat in de zomer de gemeente een advies kan geven over haar voorkeurstracé.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Verkiezingsdebat onderling sterk

Onderling Sterk organiseert verkiezingsdebat

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Open gesprek waarbij de leden van Onderling Sterk hun ervaringen en wensen konden vertellen
Lees verder →
Verkopers aan de deur

Opgelet: Malafide rioolontstoppings-abonnementen verkopers

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Geen enkele samenwerking met Dé Onstopper van de regio Stenekes.
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Zorg over verdwijnen van greppels en sloten

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
ChristenUnie provincie Groningen stelt vragen over verdwijnen van greppels en sloten
Lees verder →
Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →
Symbolische overhandiging vergunning woningen aan de nieuweweg in nuis-1

Plan voor bouw van vier woningen aan de Nieuweweg in Nuis

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
​De verwachting is, dat Plegt-Vos in het voorjaar van 2026 met de bouw van de woningen start
Lees verder →