Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raad tikt burgers op de vingers

23 januari 2018    Zuidhorn-nieuws
Toon MTB route discussie ongepast en on-Zuidhorns
Raad (1)

Eensgezind was de raad gisteravond over hoe de discussie over de MTB route tot nu toe is gevoerd. Er is begrip voor de verschillende meningen en standpunten maar de kritiek op de rol van raadslid Hatzman (PvdA ) en wethouder Bakker is ongepast.

Hatzman werd beticht van partijdigheid en zou niet mee mogen stemmen en de wethouder had meer de regie moeten nemen in het dossier.

Duidelijk werd gemaakt dat in een democratie je je mening mag geven, een Burgerinitiatief mag ontplooien, daar weer tegen mag zijn maar dat wel op een fatsoenlijke wijze dient te gebeuren.

Resultaat was de besluitvorming over de MTB route uit te stellen en het college opdracht te geven een gesprek tussen de initiatiefnemers en tegenstanders te ondersteunen. Bakker gaf aan zich hard voor te maken en zegt blij te zijn dat partijen met elkaar in gesprek gaan.

 

Onduidelijk is wel met wie. Er wordt gesproken over de groep Behoud onze parken'' maar een woordvoerder daarvan was niet aanwezig. Jan Been van RTV Noord probeerde bij enkele leden van de groep een reactie los te krijgen maar daar werd zeer terughoudend op gereageerd. De harde kern was niet aanwezig werd gezegd. Op zijn bijna smeekbede om een woordvoerder te kunnen spreken, “Ik heb Wildeboer nu al tig keer gesproken, nu bied ik jullie een podium en dan zeggen jullie niks” stapte uiteindelijk iemand naar voren.

Been:” als je een actiegroep begint is het wel handig om je mails te voorzien van een naam en telefoonnummer”.

Voorstel van webmaster om Jan Wildeboer en een tegenstander op de foto te zetten als blijk van de stap voorwaarts en goede wil werd afgewezen. “Ik ga toch niet met Jan op de foto”.

Initiatiefnemer Jan Wildeboer wil graag het gesprek aangaan maar past ervoor om met 30 man aan tafel te gaan. Wel nodigde hij en passant nog een fervent tegenstander uit om aan te schuiven bij het gesprek.

Mocht er onder leiding van een onafhankelijke gespreksleider geen oplossing voor beide partijen komen dan beslist de raad in mei over het oorspronkelijk voorstel.

Aangeraden werd om gedurende de gesprekken een radiostilte in te lassen, ook naar de pers.

  • Mtb-ontmoetingsavond 9
  • Mtb-ontmoetingsavond 8
  • Mtb-ontmoetingsavond 7
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →