Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raad redt geld voor inrichting centrum Zuidhorn

16 oktober 2018    Zuidhorn-nieuws
Marktpleinbewoners vissen bijna achter het net
Marktplein

Een onderwerp wat al jaren naar voren is geschoven is uiteindelijk toch behandeld in de raad afgelopen maandag.

Het betreft de besteding van geld wat overbleef na afronding van de aanpassing van het centrum.

In 2015 stelde het college de raad voor om dat positieve saldo in te zetten voor de herinrichting van het Marktplein en parkeerterrein. De kosten daarvan werden geraamd op € 114.000,-

17 september jongstleden kreeg de raad een memo waarin het college voorstelt het geld te gebruiken voor het herstel van de galerijbeplating van de appartementen op Overtuinen.

De raad ziet niet in dat dat zoals gesteld in de memo “ten gunste van de verdere versterking van het winkel-, woon- en werkklimaat van de dorpskom (gezelliger, verduurzaming, vergroening)” komt en diende een motie in.

In de motie wordt gezien de concrete plannen van woningbouw aan de Jellemaweg het college opgedragen het geld in te zetten voor de herinrichting van het Marktplein.

Alhoewel de motie sterk werd ontraden en het college naar eigen zeggen in een lastig parket bracht werd de motie aangenomen.

Voormalig zakenkring voorzitter Abbe Borger als WelkominZuidhorn.nl hebben regelmatig vragen gesteld over het toegezegde geld voor het marktplein.  De nu in Surhuisterveen werkzame Borger is blij met de uitkomst.

» Lees ook

  • Marktplein-2
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →