Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raad neemt motie aan voor Beach Center Zuidhorn

10 november 2015    Zuidhorn-nieuws
"Maar geen blanco Cheque voor € 40,000"
Beachvolleybal

Hein Duursma gaf een mooi voorbeeld van een elevator pitch tijdens de raadsvergadering waarin  de begroting 2016 moest worden vastgesteld.
Bevlogen en enthousiast vertelde hij over het initiatief van Volleybal vereniging De Meeuwen om op de plek van het oude openluchttheater in het Johan Smit park een Beach Centre te willen starten.

Kreten als Verbinding, Leefbaarheid, Zelfvoorzienend werden veelvuldig gebruikt. Ook het feit dat de Beachsporten in de lift zitten en ook in Nederland erg populair zijn werd ingezet om de raad te overtuigen.

En dat lukte. Een motie om als gemeente samen met de initiatiefnemers te zoeken naar meer subsidiebronnen, en als dat niet of slechts gedeeltelijk lukt het tekort aan te vullen werd unaniem aangenomen.

René Westerhoff wees er op dat de motie geen blanco Cheque is om er € 40.000 “door heen te jagen”. Wethouder Bakker zegt kritisch willen te gaan kijken en dat niet alle initiatieven bekostigd kunnen worden uit de ABR ( Algemene bedrijfsreserve ).

De totale begroting is € 60.000 en is al voor € 20.000 gedekt.

Volgens Hein Duursma wordt er zomers veel gebruik gemaakt van een tweetal Beachvelden net buiten Briltil. Met name de jeugd van De Meeuwen traint daar veelvuldig. Het Beach Center moet drie velden krijgen, geschikt voor Beach Volley,- Hand,- en Voetbal. Met een lidmaatschapsgeld van € 20,- per jaar, een ledenbestand van 60 personen en bijdragen voor het gebruik door derden zoals scholen en andere verenigingen verwacht De Meeuwen de exploitatie rond te krijgen.

  • Heinduursma foto bakker
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke mollematocht 2025 (1)

Zilver voor Bauke op NK wielrennen

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
‘Ik wist dat ik goed was en heb geprobeerd hier te pieken vandaag en een mooie koers te rijden.´
Lees verder →
Bliksem

Bliksem treft groentewinkel Noordhorn

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook woning in Grijpskerk getroffen
Lees verder →
Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →