Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raad laat kans schieten hoogbouw te verbieden

10 september 2013    Zuidhorn-nieuws
Vrees voor tweede "Eiberhof" op Jellemalocatie
Boerema (1)

Het bestemmingsplan Jellemaweg Zuidhorn uit 1998 moet conform wetgeving voor 1 juli 2013 worden herzien en werd gisteravond door de raad besproken.
De gemeente wil een actueel planologisch kader hebben om bouwplannen aan te toetsen.
In een vergadering van 14 november 2011 heeft de raad zich uitgesproken voor passende woningbouw in dat gebied. Middels een dubbelbestemming “Waarde-Cultuurhistorie” wordt dan geen hoogbouw toegestaan.  Ook is onderzocht of er kans bestaat op planschadeclaims en daaruit blijkt dat die kans nagenoeg nihil is.

René Westerhoff-Dijkinga diende een motie in om vast te houden aan de uitspraak van de raad in 2011. In die motie wordt het college opgedragen te spreken over (6) grondgebonden woningen ipv (18) appartementen.

Ook GL vreest hoogbouw en diende een amendement in met die strekking. De coalitiepartijen zetten echter in op het argument “Rotte Kies” en willen het liefst dat er zo spoedig mogelijk gebouwd wordt op die locatie. Wethouder Oomkes weidde uit over de juridische consequenties, met zelfs kans op het moeten intrekken van het bestemmingsplan. Ook relativeerde hij het begrip hoogbouw; en valt dat wel mee.
Zowel de motie als het amendement haalden het niet.

Temmingh (GL), vindt het moeilijk te verteren dat het CDA, PvdA en CU er kennelijk nu geen bezwaar meer tegen hebben dat er eventueel hoogbouw zal komen. En sprak zelfs van een voorgekookt agendapunt.
Buiten kijf staat overigens dat de huidige situatie het woongenot van de aan wonenden aantast en dat zij graag zo snel mogelijk een oplossing zien. Alleen zo zegt Temmingh; " waarschijnlijk liever geen oplossing van 11 meter hoog....."

  • Boerema (2)
  • Boerema (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vrienden van beatrixoord

Van Londen naar Haren op de fiets voor Beatrixoord

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tussenstop in Niebert bij wegrestaurant “In de Klaver” om kennis te maken met het bestuur van Vereniging Vrienden van Beatrixoord
Lees verder →
Plack

Nominaties Groninger Cultuurprijzen 2026 geopend

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn 3 categorieën: professionals, talent en amateurkunst. Iedere winnaar ontvangt € 5.000
Lees verder →
Mfc-de-nieuwe-wierde-wereldmaaltijd-grijpskerk

Wereldmaaltijd in Grijpskerk: ‘proef de wereld, ontmoet elkaar’

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De wereldmaaltijd is bedoeld voor inwoners van Grijpskerk
Lees verder →
Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (2)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
OP bezoek bij Familie Dijkstra - Melkveebedrijf 'de Hoogte' Zuidhorn
Lees verder →
Be schollema patrick tuil convenant quadraten en westerkwartier april26

Convenant Quadraten en gemeente Westerkwartier ondertekend

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Afspraken over samenwerking, overleg en informatie-uitwisseling rond het openbaar onderwijs in de gemeente.
Lees verder →