Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raad laat kans schieten hoogbouw te verbieden

10 september 2013    Zuidhorn-nieuws
Vrees voor tweede "Eiberhof" op Jellemalocatie
Boerema (1)

Het bestemmingsplan Jellemaweg Zuidhorn uit 1998 moet conform wetgeving voor 1 juli 2013 worden herzien en werd gisteravond door de raad besproken.
De gemeente wil een actueel planologisch kader hebben om bouwplannen aan te toetsen.
In een vergadering van 14 november 2011 heeft de raad zich uitgesproken voor passende woningbouw in dat gebied. Middels een dubbelbestemming “Waarde-Cultuurhistorie” wordt dan geen hoogbouw toegestaan.  Ook is onderzocht of er kans bestaat op planschadeclaims en daaruit blijkt dat die kans nagenoeg nihil is.

René Westerhoff-Dijkinga diende een motie in om vast te houden aan de uitspraak van de raad in 2011. In die motie wordt het college opgedragen te spreken over (6) grondgebonden woningen ipv (18) appartementen.

Ook GL vreest hoogbouw en diende een amendement in met die strekking. De coalitiepartijen zetten echter in op het argument “Rotte Kies” en willen het liefst dat er zo spoedig mogelijk gebouwd wordt op die locatie. Wethouder Oomkes weidde uit over de juridische consequenties, met zelfs kans op het moeten intrekken van het bestemmingsplan. Ook relativeerde hij het begrip hoogbouw; en valt dat wel mee.
Zowel de motie als het amendement haalden het niet.

Temmingh (GL), vindt het moeilijk te verteren dat het CDA, PvdA en CU er kennelijk nu geen bezwaar meer tegen hebben dat er eventueel hoogbouw zal komen. En sprak zelfs van een voorgekookt agendapunt.
Buiten kijf staat overigens dat de huidige situatie het woongenot van de aan wonenden aantast en dat zij graag zo snel mogelijk een oplossing zien. Alleen zo zegt Temmingh; " waarschijnlijk liever geen oplossing van 11 meter hoog....."

  • Boerema (2)
  • Boerema (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →
Marrit westerhuis

Verrassende expositie in Zuidhorn met still shots en storyboards

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
viltwerken, still shots en storyboards van haar animaties
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Heb een mooie zomer!, Doe mee met de KCA route & Voetjes-actie

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 juli
Lees verder →
Airco

Koel blijven in de keuken: het belang van een goede airco

07 juli 2026    Regio-nieuws
Een drukke keuken vraagt om tempo, concentratie en constante kwaliteit, ook wanneer ovens, fornuizen en vaatwassers de ruimte snel opwarmen.
Lees verder →