Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Raad heeft € 60.000 over voor verplaatsen spoorhuisje Den Horn

24 januari 2018    Zuidhorn-nieuws
In totaal 2,6 ton nodig om unieke pand te behouden
Spoorhuisje den horn

maandagavond  22 januari heeft de gemeenteraad van Zuidhorn € 60.000 uitgetrokken voor de verplaatsing van het historische spoorhuisje bij Den Horn.

Eerder had de projectgroep Extra Sneltrein Groningen Leeuwarden al twee ton beschikbaar gesteld.

Verdubbeling spoor
Tussen Groningen en Leeuwarden gaat elk uur in beide richtingen een extra sneltrein rijden. Hiervoor zijn op het traject verschillende maatregelen nodig, waaronder een spoorverdubbeling tussen Hoogkerk en Zuidhorn. Om de extra sneltrein veilig te kunnen laten rijden, is aanpassing van een aantal overwegen nodig. De overweg Hogeweg bij Den Horn wordt haaks aangelegd op het spoor. Hierdoor kan het huis aan de Hogeweg 14, een voormalig spoorhuisje, niet op zijn huidige plek blijven staan en moet dan worden gesloopt. Voor zover bekend is dit het enige overgebleven exemplaar in Noord-Nederland. Het pand dateert van 1866.

De bewoners van het spoorhuisje hebben aangegeven dat ze het unieke pand graag willen behouden en hebben dit onder de aandacht gebracht bij de gemeenteraad.

Technisch onderzoek heeft uitgewezen dat het huis in zijn geheel is te verplaatsen door het ‘in te pakken' met een balkenframe. Daarna wordt het huis opgekrikt en met behulp van een onderstel naar de nieuwe locatie gereden om op de nieuwe fundering geplaatst te worden. De bewoners zijn daarmee akkoord omdat ze graag in hun huis willen blijven wonen. Ook stemmen ze in met de nieuwe locatie: zo'n vijftig meter verderop in het weiland, naast hun perceel.

De beschikbare 2,6 ton is onder meer nodig voor grondaankoop, transport van de woning naar de nieuwe plek en de aansluiting van nutsvoorzieningen. De naastgelegen grond moet nog wel worden aangekocht. Wethouder Henk Bakker is optimistisch dat de onderhandelingen daarover goed aflopen. De verhuizing moet voor 1 oktober 2018 zijn afgerond.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Soepactie

Denk om Mekoar: Soepactie verbindt Westerkwartier in de feestdagen

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf vandaag zullen de blikken soep langzaam door de gemeente Westerkwartier worden verspreid.
Lees verder →
Stichting kerstpakket westerkwartier

Slagroom op de taart met kerst dankzij leerlingen CBS De Windroos

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Kerstpakket Westerkwartier ontvangt donatie van CBS De Windroos
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Inschenken glas wijn drank

Wat is het verschil tussen een verslaving en een gewoonte?

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op het eerste gezicht lijken een verslaving en een gewoonte verdacht veel op elkaar.
Lees verder →
Eerste paal vleugel het hooge heem

Bouw derde vleugel woonzorgcentrum Het Hooge Heem van start

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
eerste paal geslagen voor de nieuwbouw onder grote belangstelling
Lees verder →
Santarun

Nienoord Santarun in sfeervol kerstdecor

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Ren of wandel mee!
Lees verder →