Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

PvdA’ers bouwen mee aan nieuwe toekomst Westerkwartier

16 juli 2018    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Bezoek in gemeente Grootegast aan o.a. Legiomuseum
Pvda-legiomuseum

Niekerk/Grootegast/Lutjegast - Zaterdag 14 juli 2018 hebben de eerste negen kandidaten van de kieslijst van de PvdA Westerkwartier een kennismakingsbezoek gebracht aan de gemeente Grootegast. Eerder werden al de gemeenten Marum, Zuidhorn en Leek bezocht. Met excursieleider Myra Eeken-Hermans, de huidig fractievoorzitter van de Grootegaster PvdA en lijstduwer bij de verkiezingen in november, zijn verschillende locaties in de gemeente Grootegast bezocht.

De tournee begon bij Sportpark Eekeburen in Oldekerk, waar de groep werd ontvangen door directeur Hannie Brandsma en vervolgens een boeiend verhaal te horen kreeg over de ontstaansgeschiedenis van Niekerk, Oldekerk en Faan door Wimmy Elzinga en Lucie Pakes van Streekhistorische Vereniging Aeldakerka. “Vrijwel alle sportaccommodaties in onze gemeente zijn geprivatiseerd en draaien dus voornamelijk op vrijwilligers,” vertelt Grootegaster PvdA-wethouder Elly Pastoor. “Sport is belangrijk en dat begint al bij de jongste jeugd. In Grootegast is het beweegprogramma ‘Grootegast in beweging’ een groot succes. Op de scholen worden eenvoudige, maar flinke stappen gezet voor de beweeglijkheid van de jeugd. Mede daardoor zijn ze al aanzienlijk beter in vorm. Daar hebben ze de rest van hun leven iets aan”.

Daarna ging de groep naar Grootegast voor een rondleiding achter de schermen van het toekomstige Museumplein, waarbinnen het LEGiO Museum, een grafisch museum en het Victory Museum en een American Diner een plek krijgen. “Door deze combinatie kunnen bezoekers de hele dag opperbest genieten in Grootegast en dat geeft recreatie en toerisme in het Westerkwartier een flinke boost,” vertelt Myra Eeken-Hermans. “Ook hier geldt: Met veel creatieve vrijwilligers die samenwerken krijg je iets om trots op te zijn.”

De rondgang door de gemeente Grootegast werd afgesloten met een bezoek aan het museum over de bekende Lutjegaster ontdekkingsreiziger Abel Tasman in Lutjegast. “Door het bezoeken van deze locaties hebben we volgens mij een mooie dwarsdoorsnede van de gemeente Grootegast gezien, met aandacht voor de historie en cultuur van onze streek en belangrijke maatschappelijke thema’s als beweging voor kinderen en kleinschalige bedrijvigheid”, aldus het Niekerker kandidaat raadslid Joachim Bekkering.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →