Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

PvdA mede-indiener aangenomen motie koude toeslag

23 februari 2010    Zuidhorn-nieuws
André Hatzman (PvdA) schrok na een bezoek aan de website 'Welkom in Zuidhorn.nl.' Hij mailde webmaster: " Ik zie dat de motie koudetoeslag alleen aan Groen Links wordt toegeschreven. Dit is niet

André Hatzman (PvdA) schrok na een bezoek aan de website 'Welkom in Zuidhorn.nl.'
Hij mailde webmaster: " Ik zie dat de motie koudetoeslag alleen aan Groen Links wordt toegeschreven. Dit is niet waar helaas, de PvdA was mede-indiener van deze motie!!

André denkt dat het bericht van de gemeente-website is gehaald en vervolgt: "De griffie heeft naar ons aangegeven dat ze zich had vergist en gaat het rectificeren. Daar kun jij aan voorafgaan.
Verzoek: wil je het zo snel mogelijk corrigeren op jouw website?"

Bij deze.
Alleen heeft Klaas-Wybo van der Hoek van Groen Links het bericht ingezonden. Vast vergeten om de PvdA te noemen in het bericht.
(Webmaster vergeet ook weleens de bron te vermelden.)

23-02-2010 WIZ

De Motie

De gemeenteraad van Zuidhorn heeft zich uitgesproken voor een koudetoeslag voor de minima. De fractie van GroenLinks heeft hiertoe SAMEN MET DE PvdA een motie ingediend, die werd aangenomen.

Door het aanhoudende winterweer heeft iedereen te maken met hogere stookkosten. Voor mensen met een erg smalle beurs kan dit een ernstige aanslag op het gezinsbudget betekenen, zodra de eindafrekening van het energiebedrijf binnenkomt.

Naar schatting hebben mensen nu gemiddeld al tussen de 100 en 200 euro extra verstookt deze winter. Het college van Burgemeester en Wethouders kreeg van de gemeenteraad de opdracht om een voorstel uit te werken waarin een koudetoeslag wordt gerealiseerd voor mensen met een inkomen tot 120% van de bijstandsnorm. Liefst wordt dit landelijk, via de rijksoverheid, geregeld. Als dat niet lukt moet het uit de gemeentelijke middelen komen.

Met het aannemen van de GroenLinks-motie volgt Zuidhorn het voorbeeld van enkele andere gemeenten, o.a. Zwolle en Delfzijl.

De motie van GroenLinks kreeg de steun van PvdA en ChristenUnie. CDA en VVD stemden tegen.22-02-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Thea dam-ruiter schilderij

Expositie van Thea Dam-Ruiter in Cultureel Centrum Zuidhorn

26 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Liever naar een schilderij kijken dan naar de tv”
Lees verder →
De haar bult van marum

Loop eens met Nico en Geert mee en kijk met een andere bril naar het Westerkwartier!

26 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Verbiending op de Haar en in Aduard
Lees verder →
Ondertekening herontwikkeling het anker zevenhuizen

Herontwikkeling woningbouw voor locatie Het Anker in Zevenhuizen

26 november 2025    Zuidhorn-nieuws
15 appartementen (koopwoningen) en 2 vrijstaande woningen
Lees verder →
Orange the world gemeente westerkwartier gemeentehuis grootegast

Gemeente Westerkwartier verlicht het gemeentehuis in Grootegast oranje voor Orange the World

26 november 2025    Zuidhorn-nieuws
En in de bibliotheek in Marum is de reizende expositie #WijOok – ‘Kunst als stem tegen seksueel geweld’ te zien
Lees verder →
Schoolmoestuin basisschool de vlieger (1)

Schoolmoestuin basisschool de Vlieger werpt vruchten af

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
In de schoolmoestuin leren kinderen niet alleen waar hun voedsel vandaan komt, maar ook hoe je voor planten zorgt, samenwerkt en geduldig wacht op resultaat
Lees verder →
Sinterklaas

Sinterklaas & Roetveegpiet bij u thuis op 5 december!

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Steun Daniek haar World Servants-actie in Tema-Tema in Zambia
Lees verder →