Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Publieksprijs voor SWET? Stem nu!

3 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
De muziektheatervoorstelling Swet in het Groningse Nuis is genomineerd voor de Passie op het Platteland-prijs (POP-prijs). De muziektheatervoorstelling rondom Kamp Nuis is een van de elf genomineerde projecten die in het kader van

De muziektheatervoorstelling Swet in het Groningse Nuis is genomineerd voor de Passie op het Platteland-prijs (POP-prijs).

De muziektheatervoorstelling rondom Kamp Nuis is een van de elf genomineerde projecten die in het kader van het Plattelandsontwikkelingsprogramma 2007-2013 met financiële steun van de Europese Unie zijn uitgevoerd. Uit de elf genomineerde projecten kiest een jury een aantal prijswinnaars voor de meest succesvolle, inspirerende, bijzondere of innovatieve projecten. Op 25 maart reikt minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit deze prijzen uit.

Voor de publieksprijs kan iedereen een stem uitbrengen op het project dat volgens hem of haar in de prijzen zou moeten vallen.
» Gelijk stemmen

» Hier is een video over het Swet-project en van de andere genomineerde projecten te zien.

De Stichting Culturele Activiteiten Leek organiseert sinds 2007
muziektheatervoorstellingen op verschillende locaties in het Westerkwartier. Tijdens de opvoeringen nemen bewoners en publiek afscheid van een locatie, landschap of een afgebroken gebouw op het Groninger platteland. De voorstelling vormt als het ware een collectief afscheid waarin de speciale herinneringen aan die verdwenen locatie of dat gebouw centraal staan. Op deze manier wordt via verhalen, beelden en muziek het culturele erfgoed bewaard en de eigen identiteit verstevigd.
In oktober 2009 organiseerde de stichting een voorstelling rondom het voormalige Kamp Nuis. Dit kamp bestond uit houten barakken en diende in de tweede wereldoorlog als de plek waar jonge mannen werden klaargestoomd voor de Arbeitseinsatz. Na de oorlog werden er tijdelijk NSB’ers gehuisvest en in 1951 werden er 250 Molukkers gehuisvest. In 1965 is het kamp afgebroken. Rondom de Swet-voorstelling is door Molukkers en autochtone Nederlanders het straatnaambord ‘Kampweg’ onthuld, als markering en blijvende herinnering.

De jury van de POP-prijs vindt de muziektheatervoorstelling een originele manier om cultureel erfgoed te bewaren. “De inbedding in de regio is groot, want de voorstellingen worden gebaseerd op basis van verhalen van de inwoners. Daarbij ontstaan verrassende vormen van samenwerking tussen verschillende sociale groepen”, aldus de jury.

03-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Stemmen-2

StemWijzer en AlleKandidaten gelanceerd in Westerkwartier!

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart
Lees verder →
Batterijcontainers-een-revolutie-in-energieopslag-voor-verschillende-sectoren

Fonds Nieuwe Doen introduceert Batterijlening met tijdelijke rentekorting

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opslag maakt verduurzaming weer rendabel
Lees verder →
Kalenderfotowedstrijd

Fotowedstrijd van Het Groninger Landschap

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle winnende foto’s worden opgenomen in de kalender 2027 van Het Groninger Landschap
Lees verder →
Kunstkwartier jubileumconcerthartslag rzeemering-251-1

Sportcentrum Leek barst bijna uit zijn voegen tijdens jubileumconcert ‘Hartslag’

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Zo’n 150 cursisten van Het KunstKwartier stonden op Valentijnsdag op het podium tijdens het jubileumconcert Hartslag.
Lees verder →
Wethouder be schollema

Gemeente Westerkwartier verstrekt gemeentelijke monumentenschildjes

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de gemeente zijn 90 gemeentelijke monumenten aangewezen.
Lees verder →
Brandstof-westerkwartier-web-marijn-boere

Brandstof in Westerkwartier: een avond vol verhalen en muziek

17 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In een volgepakt Dorpshuis De Rotonde in Niekerk was donderdagavond de eerste inwonersavond van Gronings Vuur in de gemeente Westerkwartier.
Lees verder →