Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Publieksprijs voor SWET? Stem nu!

3 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
De muziektheatervoorstelling Swet in het Groningse Nuis is genomineerd voor de Passie op het Platteland-prijs (POP-prijs). De muziektheatervoorstelling rondom Kamp Nuis is een van de elf genomineerde projecten die in het kader van

De muziektheatervoorstelling Swet in het Groningse Nuis is genomineerd voor de Passie op het Platteland-prijs (POP-prijs).

De muziektheatervoorstelling rondom Kamp Nuis is een van de elf genomineerde projecten die in het kader van het Plattelandsontwikkelingsprogramma 2007-2013 met financiële steun van de Europese Unie zijn uitgevoerd. Uit de elf genomineerde projecten kiest een jury een aantal prijswinnaars voor de meest succesvolle, inspirerende, bijzondere of innovatieve projecten. Op 25 maart reikt minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit deze prijzen uit.

Voor de publieksprijs kan iedereen een stem uitbrengen op het project dat volgens hem of haar in de prijzen zou moeten vallen.
» Gelijk stemmen

» Hier is een video over het Swet-project en van de andere genomineerde projecten te zien.

De Stichting Culturele Activiteiten Leek organiseert sinds 2007
muziektheatervoorstellingen op verschillende locaties in het Westerkwartier. Tijdens de opvoeringen nemen bewoners en publiek afscheid van een locatie, landschap of een afgebroken gebouw op het Groninger platteland. De voorstelling vormt als het ware een collectief afscheid waarin de speciale herinneringen aan die verdwenen locatie of dat gebouw centraal staan. Op deze manier wordt via verhalen, beelden en muziek het culturele erfgoed bewaard en de eigen identiteit verstevigd.
In oktober 2009 organiseerde de stichting een voorstelling rondom het voormalige Kamp Nuis. Dit kamp bestond uit houten barakken en diende in de tweede wereldoorlog als de plek waar jonge mannen werden klaargestoomd voor de Arbeitseinsatz. Na de oorlog werden er tijdelijk NSB’ers gehuisvest en in 1951 werden er 250 Molukkers gehuisvest. In 1965 is het kamp afgebroken. Rondom de Swet-voorstelling is door Molukkers en autochtone Nederlanders het straatnaambord ‘Kampweg’ onthuld, als markering en blijvende herinnering.

De jury van de POP-prijs vindt de muziektheatervoorstelling een originele manier om cultureel erfgoed te bewaren. “De inbedding in de regio is groot, want de voorstellingen worden gebaseerd op basis van verhalen van de inwoners. Daarbij ontstaan verrassende vormen van samenwerking tussen verschillende sociale groepen”, aldus de jury.

03-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →
Zonnepark-oostwold (1)

Zonneparken ontwikkelen zich tot ecosysteem met unieke biodiversiteit

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuw soort leefgebied
Lees verder →
Stilaandeoverkant

‘T Is Stil aan de Overkant’: GRATIS Theatervoorstelling voor jongeren en ouders

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorstelling volgen we twee jonge voetballers die samen dromen van een profcarrière.
Lees verder →
Schaatsen op straat (1)

Schaatsen op straat in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Code rood zorgt voor ijspret
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema stopt na 20 (!) seizoenen als wielerprof

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
'Nog een jaar, one last dance.'
Lees verder →
Etruskische voorwerpen in museum wierdenland-1

Prikkelarme openstelling Gronings Licht in Museum Wierdenland Vrijdag 27 februari 10.00-12.30 uur

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 27 februari 2026 10.00-12.30 uur
Lees verder →