Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Psycholoog geschorst na intieme relatie

26 maart 2009    Zuidhorn-nieuws
groningen/zuidhorn - Het medisch tuchtcollege in Groningen heeft psycholoog D. van P. uit Zuidhorn deze week een schorsing opgelegd wegens een te intieme relatie met een cliënte. Seksueel misbruik acht het tuchtcollege

groningen/zuidhorn -
Het medisch tuchtcollege in Groningen heeft psycholoog D. van P. uit Zuidhorn deze week een schorsing opgelegd wegens een te intieme relatie met een cliënte. Seksueel misbruik acht het tuchtcollege niet bewezen, maar hij heeft zich in ieder geval "zeer onprofessioneel gedragen waardoor zijn cliënte ernstig geschaad is".

Dr. D. van P. runt een psychologiepraktijk in Zuidhorn vanuit zijn woning, samen met zijn echtgenote die als pedagoge een praktijk voor kinderen met gedragsproblemen heeft. Hij is tevens hoofddocent orthopedagogiek aan de Rijksuniversiteit Groningen. Van P. is door het tuchtcollege voor zes maanden geschorst uit het BIG-register, met een proeftijd van anderhalf jaar. Hij moet zich onderwerpen aan supervisie en toezicht van de Inspectie voor de Gezondheidszorg.

Volgens een destijds 34-jarige cliënte heeft de psycholoog zich tijdens haar wekelijkse urenlange behandelingen op woensdagavond, in de woning van Van P. zelf, schuldig gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag en psychisch en emotioneel machtsmisbruik. De psycholoog zelf ontkent het seksuele contact stellig en zegt dat er hij alleen haptonomie heeft toegepast.

De behandeling was begonnen toen de 34-jarige vrouw in een plaatselijke supermarkt de echtgenote van Van P. tegenkwam, en ze spraken over de lastige thuissituatie en emotionele problemen van de vrouw. Vanaf september 2006 begonnen de wekelijkse sessies.

Het contact beperkte zich niet tot de behandelingen, de twee stuurden sms-berichten, er waren verjaarsbezoeken en etentjes over en weer en de vrouw logeerde zelfs een keer bij de psycholoog thuis. Na de behandelsessies gingen ze samen wel eens wat drinken. De echtgenoot van de vrouw kwam achter de sms'jes en fotografeerde er enkele, met teksten als 'lieve M.', 'liefs' en 'kus'.
26-03-2009 dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Waddenmusea bustour ook naar Museum Wierdenland en Kloostermuseum St. Bernardushof

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Erop uit in september en oktober met de culturele bustour vanaf station Groningen
Lees verder →
Kasteel lego

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Lees verder →
Kaboutervoetbal

Vervolg op het kaboutervoetbal bij vvZuidhorn

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
in het najaar van 2025 (30 augustus t/m 29 november) op zaterdagochtend
Lees verder →
Vacature

Beheerder en Gastvrouw of -heer gezocht bij Cultureel Centrum

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Verbind cultuur en gastvrijheid: ben jij de enthousiaste beheerder die onze bezoekers, huurders én artiesten van A tot Z welkom heet?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over grofvuil, Tegemoetkoming Meerkosten & huisvesting statushouder

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 augustus 2025
Lees verder →
Politieauto

Drie doden bij ongeluk op N355 bij Grijpskerk

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Twee auto's botsten rond 09.00 uur door onbekende oorzaak frontaal op elkaar
Lees verder →