Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Provincie vraagt jongeren; ” Hoe kijk jij aan tegen gevolgen Corona”?

27 augustus 2020    Zuidhorn-nieuws - fotos
Maak een vlog: corona, en nu?
Jongeren pixabay

Wat houdt jongeren bezig nu ze dagelijks te maken hebt met de gevolgen van corona in hun leefomgeving? Hoe kijken ze aan tegen de toekomst? Waar is behoefte aan? Provinciale Staten roepen kinderen en jongeren in de provincie Groningen op van zich te laten horen. 

Dit kan door een filmpje te maken of te mailen en laat weten wat jij vindt! Provinciale Staten nemen alle reacties mee naar de commissievergadering van 23 september 2020, waar het onderwerp corona en jongeren op de agenda staat

GEEF JE MENING!
Hoe zie jij de toekomst, nu we te maken hebben met corona? Mail je reactie, video of link naar je video naar pmds@provinciegroningen.nl

 

 

Maak een filmpje
Maak een kort filmpje of vlog en mail je videobestand of (YouTube-link)  naar pmds@provinciegroningen.nl. Je hoeft niet per se een video te maken, maar kunt ook gewoon suggesties per mail insturen. De ideeën moeten in elk geval te maken hebben met de onderstaande provinciale thema's. De ingezonden video’s worden geplaatst op het YouTube-kanaal van de Provincie. Statenleden nemen alle reacties mee naar de commissievergadering van 23 september, als het onderwerp corona en jongeren op de agenda staat.

Provinciale thema's
Hieronder de thema's, waarvan tenminste één terug moet komen bij jouw inzending. Dit zijn de thema's waar de Statenleden zich mee bezig houden. Hoe denk jij over corona in relatie tot deze thema's? Hieronder vind je bij ieder thema een toelichting, met voorbeelden die je op ideeën kunnen brengen. 
Natuur, Openbaar vervoer en bereikbaarheid, Werk, Energie, Verandering in de samenleving, Platteland, Voedselvoorziening, Cultuur en toerisme, Woningbouw

In gesprek op 18 september
De coronacrisis treft ons allemaal, dus ook jongeren. Met de oproep ideeën in te sturen vragen Provinciale Staten jongeren actief mee te denken over de veranderingen in onze samenleving door corona. Op deze manier willen de Staten jongeren van alle leeftijden de gelegenheid geven om hun mening te geven. Naast deze oproep gaan de Staten op 18 september, tijdens een digitale editie van 'Praten met de Staten', in gesprek met een aantal leerlingen van basisscholen, het voortgezet onderwijs en studenten van het mbo, hbo en wo. De digitale sessie 'Praten met de Staten' is op 18 september vanaf 10.00 uur live te volgen.

Wat gebeurt er met de ideeën?
De reacties en video's die binnenkomen per mail en de bijdragen tijdens 'Praten met de Staten' op 18 september worden door Provinciale Staten meegenomen naar de Statencommissievergadering van 23 september. Daar wordt besproken welke ideeën verder worden opgepakt en op welke manier. Iedereen die heeft bijgedragen krijgt te horen wat er met zijn of haar reactie gaat gebeuren.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →