Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Provincie pakt Friesestraatweg gefaseerd aan

11 juli 2018    Zuidhorn-nieuws
parallelwegen en tunnel om veiligheid te verbeteren
Nieuwklap

De provincie pakt de Friesestraatweg (N355) in fasen aan. Het gedeelte tussen Groningen en de nieuwe brug bij Nieuwklap is als eerste aan de beurt. De weg wordt veiliger gemaakt en de doorstroming wordt verbeterd. Langs de N355 worden parallelwegen aangelegd. Bij Slaperstil komt een tunnel, ter hoogte van de benzinepomp. De tunnel moet de verbinding tussen Hoogkerk en de wijk Reitdiep bij Groningen veiliger maken voor fietsers, voetgangers en ander lokaal verkeer. De tijdelijke verkeerslichten bij het kruispunt blijven voorlopig staan.

Financiering
Voor de aanpak van het eerste gedeelte van de Friesestraatweg stelt de provincie 17 miljoen euro beschikbaar. Om de Friesestraatweg tot Zuidhorn aan te pakken is ruim 35 miljoen euro nodig. Hier heeft de provincie vooralsnog geen budget voor beschikbaar. Als Provinciale Staten akkoord gaan met de plannen, wordt dit najaar begonnen met het uitwerken van de plannen en de planologische procedures, zoals het bestemmingsplan en de grondaankoop. Naar verwachting gaan de werkzaamheden aan de Friesestraatweg in 2021 van start.

Parallelweg
De N355 is een van de drukste en onveiligste wegen van de provincie Groningen. Door de vele in- en uitritten die op de weg aansluiten stroomt het verkeer niet goed door en moet het verkeer veel optrekken en afremmen. Dit zorgt voor gevaarlijke verkeerssituaties. De provincie wil nu een aantal aansluitingen op de weg opheffen en vervangen door een parallelweg. De parallelweg is ook bedoeld voor landbouwverkeer. Bij de aanleg van de Fietsroute Plus tussen Zuidhorn en Groningen en de uitwerking van de plannen rondom Nieuwklap is al zo veel mogelijk rekening gehouden met een toekomstige parallelweg langs de N355.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →