Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Project Leefsamen in Westerkwartier officieel van start

30 november 2024    Zuidhorn-nieuws
project helpt ouderen langer en veiliger thuis te wonen door het installeren van slimme sensoren.
Project leefsamen bert nederveen

28 november, bracht wethouder Bert Nederveen een bezoek aan een inwoner in de gemeente Westerkwartier die gebruik gaat maken van het project ‘Leefsamen’. Dit project helpt ouderen langer en veiliger thuis te wonen door het installeren van slimme sensoren.

Project Leefsamen
Het aantal mensen dat langer zelfstandig thuis blijft wonen groeit snel. Een veilige woning en goede verbinding met bekenden, familie en buren is voor veel mensen belangrijk. Daarom is gemeente Westerkwartier gestart met het project ‘Leefsamen’ om de veiligheid thuis te verbeteren. Gebeurt er iets? Bijvoorbeeld inbraak, een val, paniek of brand, dan alarmeren de slimme sensoren het sociale netwerk van buren en familie, zodat ze kunnen komen helpen. Ook krijgen deelnemers een adviesrapport met tips voor een veilige woning. Deelnemers kunnen 3 maanden gratis kennis maken met deze dienst.

Groot enthousiasme
In oktober zijn alle zelfstandig wonende 70-plussers in de gemeente Westerkwartier geïnformeerd over het project. Zij kunnen gratis gebruik maken van het aanbod om slimme sensoren te laten installeren. Vanmiddag is Leefsamen bij mevrouw Wesselman geïnstalleerd. ‘Ik ben 74 en voel me nog vitaal. En toch kan ook mij iets gebeuren. Daarom ben ik blij met de extra veiligheid van Leefsamen’, geeft zij aan.

Tot nu toe hebben 135 inwoners zich aangemeld. Deelnemers ontvangen de eerste drie maanden gratis slimme sensoren die een alarm geven bij brand, een val, inbraak of panieksituaties. Het alarm waarschuwt familie, buren of andere bekenden. Als er geen reactie komt, kan een centrale professionele hulp inschakelen. Deelnemers voelen zich door dit project veiliger in hun woning en meer verbonden met hun omgeving. Veel deelnemers blijven het systeem gebruiken na de gratis proefperiode van drie maanden.

Wethouder Bert Nederveen: “Het is prachtig om te zien hoe deze sensoren bijdragen aan de veiligheid en rust van onze inwoners. Ze maken niet alleen een huis veiliger, maar versterken ook het contact tussen buren en familie”.

Aanmelden kan nog
Aanmelden is nog mogelijk tot 10 december via http://www.leefsamen.nl/westerkwartier of door te bellen naar 040 780 0641. Deelnemers ontvangen kosteloos een advies op maat, de installatie van sensoren en drie maanden gebruik van de alarmering. Daarna mogen deelnemers zelf beslissen om de dienstverlening voort te zetten. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →