Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Project ‘Erven & Tuinen Westerkwartier’

29 januari 2019    Zuidhorn-nieuws
Een mooi landschap en natuur dicht bij huis maken het prettig wonen in het Westerkwartier.
Excursie boerenerf

Een mooi landschap en natuur dicht bij huis maken het prettig wonen in het Westerkwartier. Er zijn prachtige (boeren)erven en landelijke tuinen met streekeigen beplanting, een boomgaard bij het huis en boerentuinplanten. Als deze op een natuurvriendelijk manier onderhouden worden, zijn dit paradijsjes voor tuinvogels, vlinders, bijen en allerlei andere insecten.

Woont u in het buitengebied van de gemeente Westerkwartier en wilt u aan de slag met uw erf of tuin? Dan is het project ‘Erven & Tuinen Westerkwartier’ voor u interessant. U kunt deelnemen aan workshops, tuinadvies krijgen bij u thuis en er is subsidie voor streekeigen beplanting, fruitbomen en vlinder- en bijenplanten.

In maart starten we met twee workshops snoeien fruitbomen.

Het snoeien van fruitbomen is niet uit een boekje te leren. Er spelen namelijk veel factoren mee. Met de theorie en praktijk in deze workshop krijgt u echter genoeg informatie om zelf aan de slag te gaan. Tijdens de theorieavond worden de verschillende soorten snoei besproken en uitgelegd hoe bomen reageren op het snoeien. Ook wordt de aanleg van een boomgaard besproken en welke typische fruitrassen er zijn in het Westerkwartier. Deelnemers ontvangen een cursusmap met relevante informatie. Op de praktijkdag wordt er geleerd hoe jonge bomen worden gesnoeid en wat te doen bij achterstallig onderhoud. Onder begeleiding van een professional worden in groepjes fruitbomen gesnoeid.

U krijgt antwoord op vragen als:Welke soorten snoei zijn er (jonge bomen, achterstallig onderhoud)?
Hoe snoeit u fruitbomen en hoe reageren de bomen daarop?
Hoe zorgt u ervoor dat de fruitboom 100 jaar wordt?
Welke fruitbomen aanplanten, streekeigen rassen, wat is dan de plantafstand
Hoe kan ik de boomgaard zo onderhouden dat het goed is voor de natuur?

Duur: 1 theorieavond en 1 praktijkdag onder begeleiding van ervaren fruitsnoeiers.  Kosten: € 75,- per persoon voor de workshop inclusief cursusmap en aansluitend het tuinadvies.

Tuinadvies
Als u de workshop heeft gevolgd en de opgedane kennis wil toepassen in uw tuin, dan is dat nog best lastig. Elke tuin is anders en er is veel verschil in wensen van de deelnemers. Daarom krijgt u een tuinadvies bij u thuis en bespreken we wat er bij u in de tuin mogelijk is. We overleggen wat u zelf kunt doen om uw erf of tuin anders in te richten en natuurvriendelijk te onderhouden. U kunt voordelig streekeigen beplanting en bijen – en vlinderplanten bestellen, hiervoor hebben we een lijst met geschikte beplanting gemaakt. Gaat u zelf het werk uitvoeren of schakelt u een hovenier of groenbedrijf in om het werk uit te voeren? Tijdens het tuinadvies maken we daar afspraken over. Er is subsidie voor de uitvoering zoals het planten van bomen en struiken en het snoeien van fruitbomen.

Duur: 1 uur Kosten: het tuinadvies is bij de prijs voor de workshop inbegrepen.

Locaties:
Zuidhorn, boerderij Pabema, maandag 11 maart 2019 van 19.30 – 22.00 uur en zaterdag 16 maart van 9.00-16.00 uur.
Opende, Staatsbosbeheer Blotevoetenhof, maandag 18 maart 2019 van 19.30 – 22.00 uur en zaterdag 23 maart van 9.00-16.00 uur.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →