Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Programma Oranjemarkt Zuidhorn 30 april 2013 bekend!

18 april 2013    Zuidhorn-nieuws
Na maanden van voorbereiding is het programma voor de Oranjemarkt Zuidhorn op 30 april 2013 rond.
Oranjemarkt2011159

Programma Oranjemarkt 2013

05.00 uur  Bezetting marktkantoor markt Beatrixlaan/Wilhelminalaan.
05.30 uur  Bezetting Coördinatiecentrum Oranjemarkt bij CCZ:
             Het coördinatie- en crisiscentrum van de organisatie heeft de hele dag  zitting bij de parkeerplaats van het CCZ. Daar kan iedereen de hele dag   vragen over de markt stellen.
06.00 uur Marktterrein is open voor het inrijden van handelaren en particulieren:
Handelaren en particulieren die nog geen plaatsbewijs hebben dienen  zich bij het marktkantoor Beatrixlaan/Wilhelminalaan te melden.
08.00 uur Kindermarkt is open voor de kinderen om hun plaats in te nemen en het   parcours van de markt wordt afgesloten voor alle verkeer.                                    
08.45 uur Opstellen bij het herdenkingsmonument aan de Wilhelminalaan.
09.00 uur  Aubade, start met hijsen van de vlag met wethouder Jan Oomkes, vier liederen onder begeleiding van muziekkorps Wilhelmina.
09.30 uur  Onthullen van de plaquette van de Koningslinde in het Wilhelminapark.
17.00 uur Sluiting van de markt. Vanaf dit moment worden de marktkramen opgehaald, het materiaal van de stichting opgeruimd en de straten geveegd. Daarom is het belangrijk dat alle handelaren en particulieren vanaf 17.00 uur het marktterrein verlaten. 


De route van de markt dit jaar is als volgt:
Hoofdstraat, Nieuwstraat, Jellemaweg, Boslaan, Hanckemalaan tot Praktijkcentrum, Maurits Clantlaan, Burg. Geldermanlaan, de Gast, Burg. Kruisingalaan en de Overtuinen.
Deze straten, evenals tussenliggende straten en Burg. de Vrieslaan, Wilhelminalaan, Burg. Kruisingalaan, Stationsweg en de Poortkampen ingang Boslaan zullen vroeg in de morgen worden afgesloten voor alle verkeer.

» Website Oranjemarkt

Enkele wijzigingen ten opzichte van vorig jaar. De belangrijkste wijzigingen zijn:

Aanrijroute
De aanrijroute voor de markt is via de Provinciale weg (Fanerweg)/Beatrixlaan. Ter hoogte van de Wilhelminalaan staat nu ons marktkantoor. Alle handelaren en particulieren die zich vooraf hebben ingeschreven en een inrijkaart hebben ontvangen, worden na vertoon van hun inrijkaart op de markt toegelaten. Zonder een geldige inrijkaart wordt je niet toegelaten. Wie geen inrijkaart heeft moet zich melden bij het marktkantoor.

Aubade en Koningslinde
Het is een oude traditie dat er bij een inhuldiging van een nieuwe Koning een Koningslinde wordt gepland. Ook in Zuidhorn zal bij de inhuldiging van Z.K.H. Prins Willem-Alexander als Koning een Koningslinde worden geplant, de gemeente heeft een Koningslinde beschikbaar gesteld. De Koningslinde zal in het Wilhelminapark worden geplant. Dit wordt gecombineerd met de jaarlijkse aubade. De Aubade wordt om 9.00 uur bij het monument aan de Wilhelminalaan gehouden en de plaquette van de Koningslinde onthult.

Afval
Na afloop van de Oranjemarkt willen wij het dorp Zuidhorn weer schoon achterlaten. Met veel inzet van onze vrijwilligers ruimen wij het afval op. Dit kost ons zeer veel moeite en ook geld. Het is niet de bedoeling dat deelnemers en aanwonenden hun eigen afval langs de kant van de weg zetten. Iedereen hoort zijn eigen afval weer mee te nemen. Afvaltoerisme wordt door de gemeente gecontroleerd en met een forse boete bestraft. Ook de avond/nacht voor de Oranjemarkt wordt hierop door Bijzondere Opsporingsambtenaren (BOA's) gecontroleerd.

Vrijwilligers
De organisatie van een markt met circa 250 deelnemers en 30.000 bezoekers is geen geringe opgave en vergt een grote inzet van onze vrijwilligers. De Oranjemarkt Zuidhorn wordt mogelijk gemaakt door inzet van veel vrijwilligers. Dit jaar mogen wij rekenen op ruim 75 vrijwilligers. Vrijwilligers worden door ons op hun waarde geschat en krijgen van ons ontbijt, lunch en een diner na afloop van de markt en indien nodig krijgen zij een opleiding tot verkeersregelaar.

Tot ziens
Het bestuur van de Oranjemarkt Zuidhorn hoopt op een goede samenwerking en een prachtige Oranjemarkt met veel bezoekers.

  • Oranjemarkt20121 (188)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Stuur het door:
Deel via WhatsApp

Laatste nieuws

Mountainbike

Bezwaren tegen aanleg MTB parcours ongegrond

27 februari 2021    Zuidhorn-nieuws
Inwonersinitiatief weer een stuk verder op weg
Lees verder →
Laptop  vrouw welkominzuidhorn

Maak on-line of telefonisch een afspraak om te winkelen

27 februari 2021    Zuidhorn-nieuws
Winkelen op afspraak in Zuidhorn
Lees verder →
Mollematocht-2017 (1)

Bauke Mollema ambassadeur voor schonere wereld

27 februari 2021    Zuidhorn-nieuws - Sport
'In het wielrennen zijn we op de goede weg'
Lees verder →
Vrouw fitness

Deze drie oefeningen kun je als vrouw thuis uitvoeren

26 februari 2021    Zuidhorn-nieuws
Row and squat, Russian twist en Side lunge naar crusty lunge
Lees verder →
Rolstoel tennisver mepsche

PvdA Westerkwartier bezoekt tennisvereniging De Mepsche

26 februari 2021    Zuidhorn-nieuws
De Mepsche speelt belangrijke rol in het rolstoeltennis vanuit Oldekerk
Lees verder →
Moeder kind schrijven pixabay

Provinciale aftrap 11e editie van De Schoolschrijver op De Borgh in Zuidhorn

25 februari 2021    Zuidhorn-nieuws
Interactieve lessen en workshops leren kinderen alles over het schrijven van verhalen
Lees verder →