Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Programma Kunst te Gast

17 mei 2013    Zuidhorn-nieuws
Op 1 juni start de zomer in Zuidhorn met het zomerse kunstfestival Kunst te Gast.
Kunsttegastzuidhornbanner

Zeventien spraakmakende kunstenaars tonen van 11.00 uur tot 17.00 uur hun kunstwerken in de koetshuizen van De Gast. Een unieke combinatie van kunstwerken, bijzondere huizen en ontmoetingen tussen bezoekers en exposerende kunstenaars. Het thema dit jaar is ‘kinetische’ of ‘bewegende’ kunst; bewegende objecten waar de bezoeker omheen moet draaien, andere gezichtspunten innemen, aanraken én beleven. Het publiek kan ook zelf meedoen aan drie verschillende workshops en een sfeervol Italiaans diner. Wethouder Fred Stol opent samen met kinderen het festival om 10.45 uur.

Workshops
Workshop Megawielen (voor volwassenen en jongeren vanaf 15 jaar): Samen met kunstenaar Antoon Versteegde bouw je in drie uur tijd enorme bamboekunstwerken. In de middag worden deze werken, achter paarden gespannen, door de straat getrokken.
Start 10.00 uur, deelname is gratis, aanmelden via info@kunsttegast.nl

Workshop Stoptrein (voor kinderen van 4 tot 12 jaar): Kinderen kunnen de hele dag inlopen en meebouwen aan een speelgoedlandschap door een mooie boom of een fantasiebeest te maken.
Van 11.00 uur – 17.00 uur: deelname is gratis, aanmelden is niet nodig.

Workshop Spiegelheld (voor kinderen van 6 tot 14 jaar)
Kinderen kunnen de hele dag inlopen en hun eigen held digitaal laten bewegen.
Van 11.00 uur – 17.00 uur, deelname is gratis, aanmelden is niet nodig.

Sfeervol Italiaans diner:
Om 17.15 uur wordt De Gast omgetoverd in één lange tafel. Voor €12,50 (inclusief 1 drankje) kan iedereen aanschuiven bij dit 'gastvrije' diner verzorgd door restaurant Balk.
Kaartverkoop: ’t Kappertje delicatessen (Hoofdstraat 29b Zuidhorn) van 18 tot en met 31 mei.

Scholenprogramma:
Ook de scholen in Noord- en Zuidhorn werken enthousiast mee aan Kunst te Gast. Maandag 27 & dinsdag 28 mei ontwerpen leerlingen van groep 7/8 tijdens gastlessen van bamboekunstenaar Antoon Versteegde een eigen miniatuur-kunstwerk van Bamboe. Op vrijdag 31 mei worden twintig van deze kleine ontwerpen in het groot van bamboe gebouwd, in de tuin van de Eiberhof. Tijdens het festival, zijn de kunstwerken van de kinderen te zien op verschillende plaatsen langs De Gast.


Voor meer informatie: http://www.kunsttegast.nl

  • Ktgarjanboerstra
  • Ktgbuist
  • Ktgels schuch
  • Ktgemiel van straalen
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →