Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Proef de Kerst Zuidhorn: Winterse buien, samen eten en schaapjes aaien

10 december 2017    Zuidhorn-nieuws - fotos
Supergeslaagde dag in Zuidhorn
Proefdekerst-zuidhorn (40)

Afgelopen vrijdag was “Proef de Kerst in Zuidhorn”, dé aftrap van het Kerstmarkten seizoen in het Westerkwartier.

In de sfeervolle Hoofdstraat met op de achtergrond het beeldbepalende Raadhuis waren tal van stands met verschillende Kerst artikelen. Van kerststukjes tot warme chocolademelk en van Dreuge worst tot heerlijke wijn. Met een levende stal, een Kerstman en een kudde schapen die nauwlettend in de gaten werden gehouden door een drietal Border Collies was de markt compleet.

De lokale horeca deed het credo “Proef de Kerst in Zuidhorn” eer aan door in het oude Blokker pand een zes gangen menu te serveren. Door aanschaf van een strippenkaart kon men van een voor,- tussen, -hoofd en nagerecht genieten wat recht deed aan de smaak en identiteit van hun bedrijf.

Buiten én binnen was het een gezellige drukte. Buiten werd het publiek, de schaapjes en standhouders zo nu en dan getrakteerd op een winterse bui met wind, sneeuw en regen. Dat mocht de pret echter niet drukken.

“Oktoberfest in december”
Het Pop-Up restaurant werd rond etenstijd druk bezocht en bezoekers namen de kans waar om tegen een spotprijsje ( 15,- ) van de gerechten van Pizzeria La Fontana, Het oude raadhuis, Hao Hao, In 't holt 1654, Balk en De Opstal te genieten. Op het laatste moment schoof het Derde Perron ook aan met een gerechtje.

Mensen ontmoetten elkaar, schoven aan tafel, hadden plezier, spraken met elkaar en maakten er een feest van. Menigeen nam in plaats van een glas, een fles wijn mee naar tafel, en schonk royaal de disgenoten bij. Het ontlokte een bezoeker de opmerking “het is ons eigen Oktoberfest in december”.

De kerstmarkt, met dit jaar als credo “Proef de Kerst in Zuidhorn” wordt jaarlijks mogelijk gemaakt door Zakenkring Zuidhorn. Dit jaar werd het georganiseerd door Johan Vergonet en nieuw lid in de organisatie Lanji Liang van restaurant Hao Hao. Zij heeft de lokale horecaondernemers er bij kunnen betrekken. Van een eenvoudige kraam buiten werd het na een brainstormsessie genoemd Pop-Up restaurant. Inclusief een speciaal kindertheaterprogramma. Medewerking van Schoelier, die het pand beschikbaar stelde, Kerstbomen en vuurkorf hout van HummelTuintotaal en heel veel werk hebben er voor gezorgd dat er een memorabele avond ontstond.

 

  • Proefdekerst-zuidhorn (1)
  • Proefdekerst-zuidhorn (9)
  • Proefdekerst-zuidhorn (12)
  • Proefdekerst-zuidhorn (18)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →