Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Problemen sporthal Brede School gedeeltelijk opgelost

12 januari 2016    Zuidhorn-nieuws
In hoogte verstelbare baskets komen maar zaalhockeyers niet welkom
Annette wiersema

De in oktober door D66 gestelde vragen over de problemen die BV Dunk en de hockeyclub ondervinden bij het gebruik van de sporthal in de  Brede School zijn slechts deels opgelost.

Voorzitter Annette Wiersma van BV Dunk kan eindelijk haar in hoogte verstelbare Baskets tegemoet zien. Bij de bouw van de sporthal in de nieuwe Brede School waren deze niet geplaatst. Voor basketbalwedstrijden werd het veld afgekeurd omdat de baskets niet in hoogte verstelbaar zijn. Hierdoor is het niet mogelijk om wedstrijden door de jongere teams te laten spelen.

Ook zijn er in de hal lage muurtjes die zorgen voor gevaarlijke situaties. Deze worden binnenkort verwijderd.

Annette mist nog wel een voorziening om een kopje koffie te zetten. Er is natuurlijk wel een geschikte ruimte in de Brede School maar het schijnt technisch onmogelijk te zijn dat een alarm wordt afgezet voor die ruimte.
Annette denkt er nu over om een speciale af te sluiten kar in de kleedruimte voor de trainers te plaatsen met een kookplaatje of waterkoker.

 

Hockeyclub
Ook de hockeyclub heeft nog steeds een probleem: hun ballen zijn te hard waardoor de muren beschadigen.

Alleen de jongste jeugd kan nu in de sportzaal trainen omdat zij niet hoog mogen en kunnen spelen. Mariette Doornbos; “Daar moeten we ook streng op toezien.... Mocht er iets misgaan en de muren toch beschadigd raken dan wordt de toestemming om in de sportzaal te trainen meteen ingetrokken en zijn we niet meer welkom”.

Elftallen mogen al helemaal niet in de zaal trainen.
De hockeyclub heeft ook geen uitwijkmogelijkheid (meer). De gymzalen zijn dicht, verkocht en/of afgebroken en alle binnensporten gaan voor.
Mariette: “ Wij moeten maar buiten trainen met balken om het veld. Maar veldhockey is een heel ander spelletje dan zaalhockey!

Ook heeft de sporthal Quick Silver S  geen ruimte voor de hockeyclub.

Mariette: “ We hadden meerdere uren aangevraagd in de sportzaal van de Brede school (dat zou een mooi alternatief zijn voor de QSS) en dus minder in de QSS en toen de gemeente aangaf dat er niet in gehockeyd mocht worden waren alle uren in de QSS al verzegd..... We stonden toen voor een voldongen feit (blok)”.

Mariette vervolgd: “Punt is dat we bij zaalhockey balken nodig hebben / gebruiken dus we kunnen niet van de ene zaal (dorp) naar de andere zaal (dorp). Balken zijn niet gratis en moeten we zelf aanschaffen”.

Het zit beide dames een beetje dwars dat de communicatie niet zo soepel is verlopen. Zowel BV Dunk als hockeyclub zijn destijds bij de bijeenkomsten geweest en hebben hun wensen kenbaar gemaakt.

D66, bracht dit al in oktober tijdens de raadsvergadering ter sprake en stelde hierover vragen aan Wethouder Stol.» Lees daarover

  • Mariette doornbos
  • Sporthal bredeschool
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Etalageroute 2025 (29)

Kunst kijken in Zuidhorn; opening etalageroute

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Tot 11 oktober is Zuidhorn één grote galerie
Lees verder →
Bestuur streekproductenmarkt

Rabobank ondersteunt Streekproductenmarkt Nienoord

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De markt is een initiatief van vrijwilligers en bestaat inmiddels 15 jaar
Lees verder →
Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →