Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Problemen sporthal Brede School gedeeltelijk opgelost

12 januari 2016    Zuidhorn-nieuws
In hoogte verstelbare baskets komen maar zaalhockeyers niet welkom
Annette wiersema

De in oktober door D66 gestelde vragen over de problemen die BV Dunk en de hockeyclub ondervinden bij het gebruik van de sporthal in de  Brede School zijn slechts deels opgelost.

Voorzitter Annette Wiersma van BV Dunk kan eindelijk haar in hoogte verstelbare Baskets tegemoet zien. Bij de bouw van de sporthal in de nieuwe Brede School waren deze niet geplaatst. Voor basketbalwedstrijden werd het veld afgekeurd omdat de baskets niet in hoogte verstelbaar zijn. Hierdoor is het niet mogelijk om wedstrijden door de jongere teams te laten spelen.

Ook zijn er in de hal lage muurtjes die zorgen voor gevaarlijke situaties. Deze worden binnenkort verwijderd.

Annette mist nog wel een voorziening om een kopje koffie te zetten. Er is natuurlijk wel een geschikte ruimte in de Brede School maar het schijnt technisch onmogelijk te zijn dat een alarm wordt afgezet voor die ruimte.
Annette denkt er nu over om een speciale af te sluiten kar in de kleedruimte voor de trainers te plaatsen met een kookplaatje of waterkoker.

 

Hockeyclub
Ook de hockeyclub heeft nog steeds een probleem: hun ballen zijn te hard waardoor de muren beschadigen.

Alleen de jongste jeugd kan nu in de sportzaal trainen omdat zij niet hoog mogen en kunnen spelen. Mariette Doornbos; “Daar moeten we ook streng op toezien.... Mocht er iets misgaan en de muren toch beschadigd raken dan wordt de toestemming om in de sportzaal te trainen meteen ingetrokken en zijn we niet meer welkom”.

Elftallen mogen al helemaal niet in de zaal trainen.
De hockeyclub heeft ook geen uitwijkmogelijkheid (meer). De gymzalen zijn dicht, verkocht en/of afgebroken en alle binnensporten gaan voor.
Mariette: “ Wij moeten maar buiten trainen met balken om het veld. Maar veldhockey is een heel ander spelletje dan zaalhockey!

Ook heeft de sporthal Quick Silver S  geen ruimte voor de hockeyclub.

Mariette: “ We hadden meerdere uren aangevraagd in de sportzaal van de Brede school (dat zou een mooi alternatief zijn voor de QSS) en dus minder in de QSS en toen de gemeente aangaf dat er niet in gehockeyd mocht worden waren alle uren in de QSS al verzegd..... We stonden toen voor een voldongen feit (blok)”.

Mariette vervolgd: “Punt is dat we bij zaalhockey balken nodig hebben / gebruiken dus we kunnen niet van de ene zaal (dorp) naar de andere zaal (dorp). Balken zijn niet gratis en moeten we zelf aanschaffen”.

Het zit beide dames een beetje dwars dat de communicatie niet zo soepel is verlopen. Zowel BV Dunk als hockeyclub zijn destijds bij de bijeenkomsten geweest en hebben hun wensen kenbaar gemaakt.

D66, bracht dit al in oktober tijdens de raadsvergadering ter sprake en stelde hierover vragen aan Wethouder Stol.» Lees daarover

  • Mariette doornbos
  • Sporthal bredeschool
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brug noordhorn open winter

Bouw hellingbanen fietsers Noordhorn begint volgende week

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug lager: gebruik van de hellingbanen eenvoudiger
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Onvoldoende zicht op financieel kwetsbare inwoners zonder bijstandsuitkering

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Rekenkamer Westerkwartier: inkomensbeleid op orde, maar kwetsbare groepen nog onvoldoende bereikt
Lees verder →
Sneeuwpoppen

Sneeuw, Gladheid en strooien in onze gemeente

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook te glad voor Milieuboer, volgende week weer
Lees verder →
Hoogspanningslijn mast

Inloopbijeenkomst Ondergrondse hoogspanningslijn tussen Vierverlaten en Brillerij

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Belangrijk voor het stroomnet in de regio Winsum en Grijpskerk
Lees verder →
Dorpshuis Yt humsterland

Verduurzaming van maatschappelijk vastgoed in Groningen aantrekkelijker

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dorpshuis ’t Humsterland uit Oldehove verduurzaamt met rentekorting
Lees verder →
Janneke holwarda - stella dekker fotografie aangepast

De Peter, Pieternel en Meindert show met Janneke Holwarda

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 23 januari november presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 20e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →