Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Problemen met waterafvoer tunnel Noordhorn

25 juni 2016    Zuidhorn-nieuws
Volgende week start werkzaamheden
Waterafvoerprobleem-tunnel

De waterafvoer (drainage) rondom de tunnel in Noordhorn  functioneert niet goed. Dit is vooral zichtbaar in het open groene gedeelte van de tunnel. Het drainagesysteem is volgelopen met zand en voert daarom het water niet goed meer af.
Het probleem met de waterafvoer is waarschijnlijk al in juli 2015 ontstaan, maar is in de afgelopen winter pas echt zichtbaar geworden.


Een tijdelijke pomp heeft tot aan mei van dit jaar getracht het overtollige water weg te pompen , maar zonder het gewenste resultaat. In de eerste twee weken van mei waren in de droge periode zelfs natte plekken in het asfalt zichtbaar. Toen is een tweede tijdelijke pomp geplaatst.
De situatie in mei is op de foto goed zichtbaar.

Om in de toekomst een goed werkend systeem te hebben en te houden, heeft GMB de afgelopen weken een ontwerp gemaakt om dit probleem op te lossen. De oplossing is een kelder van stalen damwanden met een betonnen deksel. De nieuwe drainageput komt in het parkje, direct naast de bestaande pompputten.

Planning
GMB start volgende week met de voorbereidingen, zoals het verwijderen van de huidige put. 
Op 4 juli worden de damwanden geplaatst en de grond binnen die damwanden wordt vervolgens uitgegraven. Daarna wordt de deksel gestort en de bestrating onderin de pompkelder aangebracht.
Het leidingwerk wordt in de week van 11 juli geplaatst. De week daarna worden de pompen geïnstalleerd. Voordat de bouwvak begint, kan het terrein dan weer netjes worden achtergelaten.

Trillingen
Het plaatsen van de damwand gaat gepaard met trillingen. Doordat de grond al "geroerd" is tijdens de bouw van de tunnel en doordat de damwanden relatief kort zijn, wordt weinig overlast verwacht door trillingen. Waarschijnlijk zakken de damwanden er vanzelf, zonder trillingen, in. Toch wordt er, voorafgaand aan dit werk, bij de direct omwonenden een nulmeting gedaan en waar nodig worden trillingmeters geplaatst.

 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →