Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Prijsuitreiking project ‘Even Bomen’

21 november 2011    Zuidhorn-nieuws
WESTERKWARTIER - Stichting Daar Waar Ik Woon heeft in het weekend van 15 en 16 oktober 2011 een tegendraadse kunstroute in het Westerkwartier georganiseerd met als thema ‘Even Bomen’.

Onderdeel van deze route was een verloting van twee kunstbomen, die speciaal voor deze gelegenheid zijn gemaakt door de beeldend kunstenaars Annet Pool en Wim Huiting. Bezoekers konden op de zes deelnemende locaties -Brede School ‘t Sterrenpad Nuis, Galerie , RoesD Tolbert, Warempel Grootegast, Galerie ‘Het Gebint’ op de Fleremaheerd Sebaldeburen, Galerie Ruigewaert Niezijl en Laurenshout Oldehove- kans maken op een van de kunstbomen. Uit alle ingevulde briefjes zijn twee prijswinnaars getrokken. De prijsuitreiking van de kunstbomen was afgelopen zaterdag 19 november bij Warempel, te Grootegast.

Onder het genot van koffie met appeltaart ontvingen de prijswinnaars de levensbomen uit handen van de kunstenaars. De 1e prijs van twee bomen werd gewonnen door Beitske Bosma uit Rinsumageest. De 2e prijs betrof één boom en werd gewonnen door Jannie Helfrich uit Marum. De prijswinnaars konden door omstandigheden niet aanwezig zijn, maar familieleden hebben de prijzen voor hen in ontvangst genomen.

Beitske Bosma heeft met haar dochter de route gedaan. Beitske was erg enthousiast en vertelde dat deze route haar inspireert, omdat het haar leven weer even op een ander spoor zet. “Zeker in zware tijden is het zo belangrijk dat je de schoonheid van een prachtige omgeving van een galerie of een bijzondere locatie of kunst aan je kinderen mee kunt geven. Kunst geeft je leven meer kleur en hierdoor je vergeet alle nare dingen even. Ik zuig het op als een spons en vind dit in crisistijd mooie evenementen” zegt een enthousiaste Beitke Bosma.

Jannie en Bonne Helfrich zijn echte kunstliefhebbers en gaan graag naar galeries en kunst evenementen. Zij hebben de route in 2 dagen gedaan en alle zes locaties bezocht. Zo konden ze rustig de tijd nemen om alles te bekijken. Ze vonden de aangeboden kunst erg mooi, al hadden ze de houtkunst van Arno van Valburg al eens bekeken bij hem thuis in Warfstermolen . Ze kwamen ook een beetje voor het werk van Gertjan Scholte-Albers. Daar zijn ze gek op. Genoten hebben ze zeker van de verhalen vertellers van Mien Westerkwartier. “Al met al brengt deze route het Westerkwartier mooi in beeld”, zegt Bonne Helfrich bij het ophalen van hun kunstboom.
In totaal hebben zo’n 700 mensen de route bezocht. Zo kan de Stichting terug kijken op een zeer succesvol jaar, waarin zij twee keer een kunst-interieur route hebben georganiseerd. Gekeken wordt of er in 2012 grensverleggend iets aangeboden kan worden. Plannen zijn er genoeg, maar het zal sterk afhangen van de financiële mogelijkheden voor 2012.
21-11-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →