Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Presentatie ‘Samen naar een mooi Westerkwartier’

22 april 2018    Zuidhorn-nieuws
Door Erik Meijles en Koos Vos
Boerderij pabema zomer

Op 26 april a.s. wordt de Nota “een aanzet tot een landschapsbeleidsplan” gepresenteerd en aangeboden aan burgemeester Ard van der Tuuk, voorzitter van de Stuurgroep Herindeling Westerkwartier.

Deze Nota is opgesteld door het Platform Landschapsbeleidsplan, waarin deskundigen vanuit diverse organisaties op het gebied van landbouw, landschap, natuur en historie zijn vertegenwoordigd. Aanleiding was onze zorg dat de kwaliteit van natuur en landschap in toenemende mate onder druk staat.

Deze Nota is bedoeld als uitdaging naar overheden en organisaties om tot een Landschapsbeleidsplan te komen. Zo’n plan zou een uitstekend bindmiddel kunnen zijn voor de nu nog vier aparte gemeenten, die straks zeer verschillende landschappen gaan verenigen.Tijdens deze bijeenkomst zal Erik Meijles op inspirerende wijze zijn visie geven op de landschappelijke ontwikkelingen in het Westerkwartier. Daarbij kijkt hij met een kritische blik naar de Nota: Samen naar een mooi Westerkwartier. Erik Meijles is docent en onderzoeker bij het kenniscentrum Landschap van de Rijksuniversiteit Groningen en woont in Zuidhorn. Ook zal door Koos Vos van de Heemkundekring Vredewold West een korte film over de Oude Riet worden vertoond.

De bijeenkomst is op 26 april van 16.00 tot 17.00 uur Boerderij Pabema te Zuidhorn, inloop vanaf 15:30. Na afloop wordt een drankje geschonken.

Aanmelden kan op: info@gcwk.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

De brug - sinterklaas 2025 1

Sinterklaas en pieten komen met legervoertuig aan op De Brug in Zuidhorn

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Begroet door 280 leerlingen en hun ouders
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
Terp van ezinge

Nieuw perspectief van het Reitdiepgebied

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
inwoners, boeren, ondernemers en andere betrokkenen kunnen een inkijkje nemen in de conceptversie van het Perspectief
Lees verder →
Stretchtent

De ultieme gids voor het kopen van een stretchtent

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Een stretchtent is voor veel evenementen een ideale oplossing.
Lees verder →
 

SGP Westerkwartier zoekt nieuwe lijsttrekker: unieke kans voor betrokken kiezers.

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Voor het eerst in de geschiedenis is de functie openbaar opengesteld.
Lees verder →